Na cmentarz inną drogą. Warto patrzeć na znaki, aby nie było zaskoczenia

Część ulic stanie się jednokierunkowych, przy kolejnych obowiązywać będzie zakaz parkowania. Do tego wprowadzone zostaną zakazy skrętu czy wydzielone pasy ruchu. Przez kilka dni w rejonie cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.

Tak jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych w rejonie wielu cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Ma to na celu usprawnienie przemieszczania się pojazdów jak też zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które udają się na groby swoich bliskich. W wielu przypadkach zmiany mają obowiązywać przez kilka dni, dlatego też należy bacznie zwracać uwagę na oznakowanie.

Przy największej lubelskiej nekropolii, czyli w rejonie cmentarza na Majdanku, już w piątek ul. Cmentarna stanie się drogą jednokierunkową. Będzie nią można przejechać jedynie od Drogi Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Dodatkowo po obu stronach ma obowiązywać zakaz zatrzymywania się. Wyjazd z cmentarza będzie możliwy drogą jednokierunkową do ronda im. Janusza Krupskiego, czyli u zbiegu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Dekutowskiego oraz Franczaka Lalka. Dostępny będzie parking za pawilonami handlowymi, jednak dostać się na niego będzie można korzystając z pierwszego wjazdu. Wyjazd ma się odbywać środkowym wyjazdem z nakazem skrętu w prawo. Ostatni wyjazd zostanie zamknięty i wygrodzony płotkami.

W piątek po południu na Drodze Męczenników Majdanka od skrzyżowania z ul. Hanki Ordonówny do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, natomiast prawy pas do skrętu w prawo na parkingi na terenie Muzeum na Majdanku. Jadąc od centrum nie będzie można skręcać w lewo, w ul. Hanki Ordonówny, zaś od Felina na teren Muzeum na Majdanku. Na rondzie im. Janusza Krupskiego zostanie ustawiony zakaz też skrętu w lewo. Pojazdy będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. W sobotę wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Hanki Ordonówny a w niedzielę na przejściu dla pieszych między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką oraz na ul. Krańcowej na przy targu.

Jeżeli chodzi o cmentarz przy ul. Lipowej to już teraz parking przed bramą cmentarza jest niedostępny. Teren ten został przeznaczony dla osób zajmujących się sprzedażą zniczy i kwiatów. Od piątku z zatoki postojowej przy Plazie będą mogły korzystać jedynie osoby niepełnosprawne. W niedzielę 1 listopada w godz. 7.00 do 21.00 pojazdy będzie można zostawiać bezpłatnie na terenie parkingu podziemnego w Plazie. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla około 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony przy cmentarzach w Konopnicy i w Zemborzycach. Jeżeli chodzi o ten pierwszy, to w sobotę i w niedzielę na ul. Łanową i Bełżycką będzie można poruszać się jedynie od strony kościoła. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa. Z kolei na ul. Pszczelej, na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej, jeden kierunek jazdy zapewni stworzenie dodatkowych miejsc postojowych. Powrót z cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

7 komentarzy

  1. Bez sensu jest zjeżdżać na podziemny parking, a potem jeszcze tyle iść, skoro można zaparkować bezkarnie na chodniku czy trawniku. Wygodniej i bliżej.

  2. No i oczywiście wszystkie linie płatne… Żuk kazał zbierać kasę ile się da, nie zawieszać przejazdówek uczniom i studentom, likwidować bezpłatne przejazdy, i linie nocne.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności