690 680 960

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza najmłodszych na zimowe ferie

Zupełnie nowa, wyjątkowa oferta na ferie zimowe 2021 dla najmłodszych i ich rodzin już czeka gotowa w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tym razem zwiedzający będą wędrowali specjalnie wytyczonymi tematycznymi trasami, mniej znanymi, rzadziej uczęszczanymi, za to niezwykle malowniczymi.

Na czas zbliżających się ferii zimowych Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało dla najmłodszych wraz z opiekunami dwa różnorodne sposoby zwiedzania. Pierwszy – to ścieżka ornitologiczna, po której poprowadzi drukowany Przewodnik dostępny dla każdego w recepcji lubelskiego skansenu. Wyznaczona ścieżka wiedzie m.in. wiejskimi drogami Muzeum. Wytyczona została z myślą o osobach pragnących poznać towarzyszące człowiekowi pospolite gatunki ptaków.

Ścieżka zapewnia możliwość obserwacji ptaków przyzwyczajonych do obecności człowieka, czyli mniej płochliwych i pozwalających się obserwować z mniejszej, niż gdzie indziej odległości. W nauce rozpoznawania gatunków pomocne będą zamieszczone w Przewodniku po ścieżce ornitologicznej krótkie ich opisy, ilustrowane fotografiami autorstwa lubelskich miłośników ptaków. Wędrówkę ułatwią zamieszczona mapa wraz z opisem trasy. Na zwiedzanie ścieżki należy zarezerwować ok. 2 godziny.

Drugą propozycją jest Rymownik – rodzaj gry terenowej, pełni on funkcję alternatywy do tradycyjnego zwiedzania. Poprowadzi zwiedzających rzadziej uczęszczaną, za to malowniczą trasą, w te nieco odleglejsze zakątki Muzeum. Oprócz odnalezienia wytyczonej ścieżki w terenie, trzeba będzie także odgadnąć słowa w tekście, które w rozwiązaniu utworzą hasło. Przewidywany czas wędrówki to ok. 70 minut.

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza najmłodszych na zimowe ferie

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza najmłodszych na zimowe ferie

(fot. MWL)

4 komentarze

  1. czynne do 15 a dzieciaki mają zakaz poruszania się do 16…

  2. Coś z cyklu: „jak pożytecznie spędzić kolejny dzień ferii”.

Kursy walut

  • USD 4.3485zł 0.69%
  • GBP 5.298zł 0.37%
  • EUR 4.6077zł 0.4%
  • CHF 4.7657zł 0.39%

Polub nas