690 680 960

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza najmłodszych na zimowe ferie

Zupełnie nowa, wyjątkowa oferta na ferie zimowe 2021 dla najmłodszych i ich rodzin już czeka gotowa w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tym razem zwiedzający będą wędrowali specjalnie wytyczonymi tematycznymi trasami, mniej znanymi, rzadziej uczęszczanymi, za to niezwykle malowniczymi.

Na czas zbliżających się ferii zimowych Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało dla najmłodszych wraz z opiekunami dwa różnorodne sposoby zwiedzania. Pierwszy – to ścieżka ornitologiczna, po której poprowadzi drukowany Przewodnik dostępny dla każdego w recepcji lubelskiego skansenu. Wyznaczona ścieżka wiedzie m.in. wiejskimi drogami Muzeum. Wytyczona została z myślą o osobach pragnących poznać towarzyszące człowiekowi pospolite gatunki ptaków.

Ścieżka zapewnia możliwość obserwacji ptaków przyzwyczajonych do obecności człowieka, czyli mniej płochliwych i pozwalających się obserwować z mniejszej, niż gdzie indziej odległości. W nauce rozpoznawania gatunków pomocne będą zamieszczone w Przewodniku po ścieżce ornitologicznej krótkie ich opisy, ilustrowane fotografiami autorstwa lubelskich miłośników ptaków. Wędrówkę ułatwią zamieszczona mapa wraz z opisem trasy. Na zwiedzanie ścieżki należy zarezerwować ok. 2 godziny.

Drugą propozycją jest Rymownik – rodzaj gry terenowej, pełni on funkcję alternatywy do tradycyjnego zwiedzania. Poprowadzi zwiedzających rzadziej uczęszczaną, za to malowniczą trasą, w te nieco odleglejsze zakątki Muzeum. Oprócz odnalezienia wytyczonej ścieżki w terenie, trzeba będzie także odgadnąć słowa w tekście, które w rozwiązaniu utworzą hasło. Przewidywany czas wędrówki to ok. 70 minut.

(fot. MWL)

4 komentarze

  1. czynne do 15 a dzieciaki mają zakaz poruszania się do 16…

  2. Coś z cyklu: „jak pożytecznie spędzić kolejny dzień ferii”.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce