690 680 960

Można już szykować narty. Pierwszy stok w województwie lubelskim rozpoczął działalność (foto)

Podobnie jak w ubiegłym roku, sezon narciarski na terenie województwa lubelskiego rozpoczęła jako pierwsza Stacja Narciarska w Kazimierzu Dolnym. Jednak kolejne stoki też szykują się do przyjęcia narciarzy.

W czwartek po południu rozpoczął się tegoroczny sezon narciarski w naszym regionie. Jako pierwsza stok uruchomiła Stacja Narciarska Kazimierz. Obecnie czynne są dwie trasy, pierwsza o długości 110 a druga licząca 590 metrów. Pokrywa śnieżna ma 30 cm a warunki na stoku są dobre.

Armatki włączono w poniedziałek 30 listopada i dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym możliwe było udostępnienie stoku narciarzom. Stacja w Kazimierzu Dolnym również w ubiegłym roku była pierwszym ośrodkiem, który przyjął miłośników narciarstwa.

Pomimo tego, że na zewnątrz jak na razie nie ma śniegu, to jednak ośrodkom narciarskim to nie przeszkadza. Każdy z nich wyposażony jest bowiem w armatki, dzięki którym przy sprzyjającej pogodnie daje się naśnieżyć stok w kilka dni.

Intensywne przygotowania do sezonu trwają od kilku dni w ośrodku narciarskim w Jacni na Roztoczu. Pracują tam armatki śnieżne i ma on zostać otwarty w najbliższych dniach. W ośrodku narciarskim Nartsport zlokalizowanym w Rąblowie pomiędzy Wąwolnicą a Kazimierzem Dolnym system naśnieżania uruchomiono we wtorek.

Nie zapowiada się na razie szybkie otwarcie największego ośrodka narciarskiego w regionie, czyli „Narciarskiego Raju” w Chrzanowie w powiecie janowskim. Ze względu na temperatury armatki pracowały tylko kilka godzin, do tego prognozy wskazują, naśnieżanie będzie mogło się odbywać dopiero w przyszłym tygodniu. Dlatego też wstępnie zaplanowano, że ośrodek ruszy dopiero po 10 grudnia.

(fot. Stacja Narciarska Kazimierz)

8 komentarzy

  1. No ja tego za bardzo nie rozumiem mieszkam w Lublinie i na stok mogę pójść, ale k…wa jak chce po tym pieprzniętym roku odpocząć i na święta pojechać w Bieszczady do domku to już nie mogę …je..ć to jadę i H.. j

  2. Andrzej był na otwarciu?

  3. Ciekawe czy globus się ruszy czy jak zwykle *** w klice mosir ??

  4. Nie tussk był

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej