Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Można już starać się o Lubelską Kartę Miejską. Jej posiadacze unikną m.in. podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej

W piątek 31 lipca startuje przyjmowanie wniosków o wydanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Dzięki niej tańsze będą bilety komunikacji miejskiej, kolejne zniżki mają dotyczyć opłat w takich obszarach, jak np.: Strefa Płatnego Parkowania, kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie oraz gastronomia i handel.

Od dzisiaj rusza nowy program lojalnościowy dla mieszkańców Lublina jakim jest Lubelska Karta Miejska. Jego ideą, poza systemem premiowania uczestników różnego rodzaju zniżkami, jest także budowanie więzi z miastem i pozyskiwanie nowych mieszkańców.

Do programu mogą przystąpić wszystkie osoby zamieszkałe w Lublinie. W tym przypadku nie jest ważne zameldowanie, lecz rozliczanie się z podatku dochodowego od osób fizycznych w jednym z lubelskich Urzędów Skarbowych. Programem objęte są także osoby mieszkające na terenie Gminy Lublin, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego, a także mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez miasto.

Lubelska Karta Miejska to dokument imienny z fotografią, który ma formę dotychczasowej Karty Biletu Elektronicznego, będzie wydawana bezpłatnie na wniosek każdej osoby zainteresowanej jej otrzymaniem. Karta będzie ważna czasowo. Wszystkie informacje będą na niej kodowane elektronicznie. Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwi korzystanie z ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów programu.

Miejscy urzędnicy zapowiedzieli już, że posiadacze Lubelskiej Karty Miejskiej unikną m.in. podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Trwają bowiem prace związane z opracowaniem nowego cennika opłat za przejazdy autobusami i trolejbusami. Wstępnie wiadomo już, że bilety podrożeją od 25 do nawet 33 procent. Na razie podwyżka ma dotyczyć biletów okresowych. Jeżeli radni wyrażą zgodę, to nowy cennik zacznie obowiązywać w październiku. Kolejne zniżki mają dotyczyć opłat w takich obszarach, jak np.: Strefa Płatnego Parkowania, kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie oraz gastronomia i handel.

W przypadku osób, które posiadają już Kartę Biletu Elektronicznego wystarczy złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Natomiast dla osób zainteresowanych programem, ale nie posiadających jeszcze Karty Biletu Elektronicznego, pierwszym krokiem będzie zawnioskowanie o tę kartę, a następnie złożenie już właściwego wniosku o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej. Przy składaniu wniosku niezbędne będzie okazanie dokumentu ze zdjęciem oraz, w zależności od posiadanego uprawnienia do wydania Lubelskiej Karty Miejskiej, dokumentu potwierdzającego takie uprawnienie. Dla większości mieszkańców będzie to pierwsza strona złożonego w Urzędzie Skarbowym zeznania podatkowego. Wnioski o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej będą przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców.

(fot. UM Lublin)

16 komentarzy

  1. To zmuszanie do wyrabiania karty biletu elektronicznego to szit, przeciez codziennie autobusem nie jezdze chyba ze jade na impre, do pracy chodze pieszo mam 30minut drogi mi sie chce innym by sie nie chciało.

  2. Do Redakcji prośba o wyjaśnienie: „rozliczanie się z podatku dochodowego od osób fizycznych w jednym z lubelskich Urzędów Skarbowych” bo z artykułu wynika, że dotyczy wszystkich wymienionych poniżej terenów.

    Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie obejmuje swoim zasięgiem: część miasta na prawach powiatu: Lublin

    Błonie, Bursaki, Centrum, Czwartek – część zachodnia do ulicy Lubartowskiej, Górki, Karłowicza, Konstantynów, Lipniak, Lipińskiego, Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Łęgi, Moniuszki, Piastów, Poligon, Poręba, Rury Brygidkowskie, Ruta, Skarpa, Sławin, Sławinek, Szerokie, Szopena, Węglin Południowy, Węglin Północny, Węglinek, Wieniawa, powiat świdnicki obejmujący: miasto: Świdnik, gminy: Mełgiew, Piaski, Rybczewice, Trawniki.

    Drugi Urząd Skarbowy w Lublinie obejmuje swoim zasięgiem:
    powiat lubelski: gminy Bełżyce, Borzechów, Bychawa, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew
    powiat łęczyński (wyłącznie w zakresie egzekucji administracyjnej należności pieniężnych): gminy Cyców, Ludwin, Łęczna, Milejów, Puchaczów, Spiczyn

    Trzeci Urząd Skarbowy w Lublinie obejmuje swoim zasięgiem:
    część miasta na prawach powiatu – Lublin: Abramowice, Bronowice Nowe, Bronowice Stare, Czwartek – część wschodnia od ul. Lubartowskiej, Dziesiąta, Dziesiąta Stara, Felin, Głusk, Hajdów, Jakubowice, Kalinowszczyzna, Kośminek, Majdanek, 1-go Maja, Ponikwoda, Rudnik, Rury Jezuickie, Rusałka, Stare Miasto, Stary Gaj, Tatary, Wrotków, Zadębie, Zemborzyce.

  3. A online jak można złożyć? Po urzędach wolę nie chodzić

Z kraju