Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Motocyklistka poszkodowana w zderzeniu z ciągnikiem. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

W minioną sobotę w miejscowości Gózd doszło do wypadku z udziałem motocyklistki. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło w minioną sobotę około godziny 19:40 w miejscowości Gózd w powiecie ryckim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu ciągnika rolniczego z motocyklem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze wstępnych ustaleń ryckich policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa motocyklistce, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak się okazało, 24-letni mieszkaniec gminy Kłoczew nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

Motocyklistka poszkodowana w zderzeniu z ciągnikiem. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

(fot. Policja Ryki)

10 komentarzy

 1. Jaki trzeba mieć refleks lub jak zapierd… przez wieś żeby nie zobaczyć jełopa, który traktorem pakuje się na ciebie? A, traktor też pewnie zapierd… i motocyklistka bidna nie miała szans zobaczenia.

  • Prawdopodobnie w momencie kiedy traktor zaczął skręcać w lewo motocyklistka była niewidoczna za zakrętem. I tutaj zsumujmy traktor jedzie powoli, a motocykl zapewne znacznie wiecej niż 50/godz i to wystarczy aby w tym miejscu doszło do spotkania niezbyt przyjemnego w skutki. Motocykliści muszą pamietać o drodze hamowania przy predkości z którą jadą gdyby COŚ….i ze droga za zakrętem nie zawsze jest pusta. Prędkośc , predkość!!!! po to są ograniczenia w terenie zabudowanym , nie jesteśmy tam sami i mamy ograniczoną widoczność choćby dodatkowo przez zaparkowane samochody . zwłaszcza te przed pdp !!!!

 2. Skuterzystka a nie motosyklistka

  • Na skuterze siedzi się jak na kiblu. To jest motocykl, mały ale jednak.

   • e – znaffcy… a to teraz skuter nie może być motocyklem ?
    to jakbyś napisał „kierujący kabrioletem, a nie samochodem” – skuter określa kształt (nadwozia), a nie rodzaj pojazdu i równie dobrze może być motorowerem, jak motocyklem

 3. Ciągnikiem miał taka prędkośc światła ze ona jadąc nie zauważyła go ;D fakt motocyklista miał pierwszeństwo ale ludzie ciągnik nie jest igłą ale i nie jest szybki…
  kto jezdzi ciągnikami wie jak inni zachowują się na drodze w stosunku do ciągnika. To tak szybko nie skręca i nie rusza jak sie niektórym wydaje tym bardziej ze z tyłu miał jak widać prasę rolującą. Ale co ja się tam znam posiadając 15lat prawojazdy kat.T i jedzę ciągnikiem wiecej niż niejeden kierowca swoim autem.

 4. Ot głupki, spytam nieśmiało,ile miał pojemności leżący jednoślad? I to jest pytanie do redakcji, dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź!

 5. LeonNie może być!!!A kabriolet i samochód === kat B! Poproś mamę ooo , co? 😉 Prześpij się.;) Motorower ,,,,a motor… śmiem twierdzić..TERAZ.. Zalecają w którym przebywasz… prześpij się… gdy dorośniesz- poczytaj,pozdrwaiam.;)