Motocykle WSK opanowały Świdnik. Była parada ulicami miasta

Już po raz siódmy do Świdnika z całej Polski zjechali posiadacze i miłośnicy motocykli WSK. Zlot połączony jest z Dniami Świdnika.

To że motocykl WSK niewątpliwie kojarzy się ze Świdnikiem jest dla każdego oczywiste. Jednak na co dzień, w miejscu gdzie przez lata produkowano te kultowe już maszyny, trudno spotkać na ulicy choć jedną WSK-ę. W sobotę były ich setki, i to poczynając od najstarszych, na tych z ostatnich lat ich produkcji kończąc. W mieście już po raz siódmy zorganizowano Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK i innych. Cieszy się on ogromnym powodzeniem.

Na zlocie można było zobaczyć wiele wyjątkowych maszyn, które przez lata schodziły z taśm świdnickiej fabryki. Dodatkowo do dyspozycji gości była świdnicka Strefa Historii, gdzie wśród zgromadzonych eksponatów znajduje się m.in. pierwszy motocykl wyprodukowany w WSK a także jeden z ostatnich, czyli ten z numerem 2.000.000.

Po południu przez miasto przejechała parada wszystkich uczestników zlotu. A ci przyjechali między innymi z Warszawy, Krasnegostawu, Kraśnika, Puław czy Kalisza. Motocykle wyruszyły z lotniska przy ul. Sportowej, a następnie przejechały ulicami miasta trasą: al. Lotników Polskich, ul. Niepodległości, Kosynierów i Racławicką do Centrum Kultury. Tam odbyły się następne atrakcje imprezy, m.in. pokaz stunt’u motocyklowego. Na wieczór zaplanowano zaś projekcję filmu „Motór”, który opowiada o grupie młodych ludzi z czasów PRL-u , dla których świdnicki motocykl jest obiektem kultu.













(fot. dzięki uprzejmości Świdnik Wysokich Lotów)
2014-06-28 19:04:04

Jeden komentarz

  1. Faktycznie na tych zdjęciach same WSK – i.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu