Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Moto-Sekcja zorganizowała kolejne bezpłatne szkolenia dla motocyklistów (zdjęcia)

Kolejne w tym roku bezpłatne szkolenie dla motocyklistów odbyło się dzisiaj na torze w Lublinie. Ponownie lista uczestników zapełniła się bardzo szybko.

W sobotę na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej w Lublinie odbyło się bezpłatne szkolenie dla motocyklistów. To już druga w tym toku tego typu akcja. Wydarzenie zorganizował Motocyklowy Klub Sportowy Moto-Sekcja pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Celem jest oczywiście doskonalenie techniki jazdy, a tym samym poprawa bezpieczeństwa motocyklistów.

Zainteresowanie szkoleniem, podobnie jak w ubiegłych edycjach, było ogromne. Uczestnicy pochodzili z całego regionu, a nad wszystkim czuwali profesjonalni trenerzy i instruktorzy sportów motocyklowych.

Jak nam wyjaśniano, szczególny nacisk kładziony był na opanowanie techniki pokonywania zakrętów na motocyklu. To właśnie w tego typu momentach często dochodzi do groźnych wypadków. Dlatego też uczestnicy szkolenia pracowali nad równowagą i precyzją manewrów.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. Szkoda tylko,że wcześniej jakiejś wzmianki nie było, tylko po fakcie można się dowiedzieć, LWG

    • Informacje są na stronie Moto-Sekcji, ich profilu FB, na ODTJ, było nawet w TVN Turbo, da się to ogarnąć. Byłem na poprzednim, polecam.

    • Była, tylko najpierw trzeba sprawdzać, a potem komentować 😉