Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mokry śnieg łamie drzewa, zrywane są też linie energetyczne. Tysiące gospodarstw bez prądu

Pełne ręce roboty mają strażacy i pracownicy pogotowia energetycznego. To wszystko na skutek połamanych drzew, słupów oraz zerwanych linii energetycznych.

Intensywne opady śniegu, jakie występują na terenie województwa lubelskiego sprawiły, że problemy mają nie tylko kierowcy. Pełne ręce roboty mają strażacy oraz energetycy.

Ciężki, mokry śnieg sprawia, że drzewa łamią się pod jego naporem. Wiele z nich przewróciło się na drogi wstrzymując całkowicie ruch. Jak nam przekazano, na bieżąco są one usuwane, dzięki czemu utrudnienia nie trwają długo.

Większy problem dotyczy zerwanych linii energetycznych. Doszło nawet do powalenia słupów. Tylko na terenie lubelskiego oddziału PGE Dystrybucja prądu nie ma ok. 3 tys. gospodarstw. Najtrudniejsza sytuacja występuje w rejonie Radzynia Podlaskiego oraz Lubartowa.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Jantek z Paciaciakowa

    Łumnie w Paciaciakowie prund jest, gaz jest, chliba tyż momy no i baba na noc jest. Nie jest źle.

  2. Jakby nie było linii napowietrznych tylko kabel w ziemii, to w tych powtarzających się cyklicznie warunkach krytyczne naprawy byłyby wyeliminowane. PGE Rejon Lubartów to królestwo starych słupów.

  3. Zima bez śniegu to jak kundelek bez pchełek.

  4. Ja jako rolnik bardzo szczęśliwy , gleba nie zmarznięta , więc wszystko powolutku będzie się topić , wsiąknie w bryłki i będzie z tego woda dla roślinek.

  5. Gdzie są ekolodzy dlaczego nie ratują drzew.