Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Moc atrakcji dla dzieci z nosorożcem Rogatkiem. Tak wyglądał piknik w ramach Kampanii Kolejowe ABC II (zdjęcia)

W sobotę teren lubelskiego Placu Litewskiego zamienił się w osiedle SuperBezpiecznych. W ramach Kampanii Kolejowe ABC II Urząd Transportu Kolejowego zorganizował piknik edukacyjny, podczas którego poprzez zabawę można było uczyć się zasad bezpieczeństwa na kolei. Na uczestników czekało wiele niesamowitych atrakcji.

Każdy z uczestników wydarzenia zorganizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego mógł wziąć udział w grze terenowej. Zarówno młodsi, jak i starsi mogli zdobyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych, doskonale się przy tym bawiąc.

Na każdej Stacji SuperMocy uczestnicy mieli zadania do wykonania. Przejście całego osiedla SuperBezpiecznych i wymyślenie hasła związanego z bezpieczeństwem z gwarantował udział konkursie, w którym do wygrania były m.in. deskorolka elektryczna czy hulajnoga. Wsparcie przy Stacjach SuperMocy zapewniali goście specjalni: aktorka Aneta Zając i Paweł Korzeniowski, który zdobywał mistrzostwa świata, Europy i Polski w pływaniu.

Podczas wydarzenia na uczestników czekał m.in. teatr kukiełkowy, zabawy z DJ-em, dmuchańce oraz eurobungee. Pod koniec wydarzenia na terenie Placu Litewskiego wyświetlony został zapierający dech w piersiach wideomapping 3D. Jego elementem była prezentacja filmu, który zwyciężył w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”.

Podczas imprezy doskonałą zabawę przy muzyce zapewniła gwiazda wieczoru – Sarsa, wszechstronna wokalistka młodego pokolenia i autorka m.in. przeboju „Naucz mnie”, pierwszego polskiego singla certyfikowanego diamentem, najwyższym wyróżnieniem w światowym systemie nagród za sprzedaż nagrań muzycznych.

– Wydarzenie w Lublinie było kolejnym ważnym punktem na mapie imprez edukacyjnych odbywających się w tym roku w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Dzięki nim każdy ma szansę przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenach kolejowych, łącząc przyjemne z pożytecznym w trakcie wspólnej zabawy na świeżym powietrzu – informuje dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

(fot. lublin112.pl, nadesłane)

3 komentarze

  1. Urząd Transportu Kolejowego zorganizował piknik edukacyjny, podczas którego poprzez zabawę można było uczyć się zasad bezpieczeństwa na kolei, a „z góry”(świeć Panie nad ich grzesznymi Duszami) patrzyli na to ci, co „mieli pierwszeństwo” na przejazdach.

  2. Zamiast bezsensownych pikników lepiej niech zamontują zapory tam gdzie ich nie ma i niech je „obsługuje ” automat a nie pracownik kolei nadgorliwiec, który zamyka je 10 minut przed pociągiem i nie rzadko zdarzy mu się zapomnieć otworzyć jak już pociag dawno przejechał a człowiek stoi bo przeiceż ma czas .Nie ma to nic wspónego z niczyjm bezpieczenistwem i nic nie wymyślam prosty przykład z mojej miejscowosci gdzie zapory zamykane są „recznie ” przed samą stacją a pierwszy przejazd od strony Lublina ok. kilometra wczesniej , zamyka automat .Wystarczy wysiaść z auta na przejezdzie zamykanym „recznie „i można zobaczyć przykład nadgorliwosci bo ten pierwszy przejazd z automatem widać . Pociag jedzie od strony Lublina automat jeszcze nie zamknął na pierwszym przejezdzie auta sobie spokojnie przejezdzają a nadgorliwiec oczywiscie już dawno zamknął ten „reczny ” przejazd dobre kilka minut wczesniej .I niech mi ktoś wytłumaczy o czyje bezbieczenistwo tu chodzi ? Chyba tego goscia co zamyka żeby czasem nie zapomniał zamknąć bo wtedy by dopiero było

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo