690 680 960

Mniej wypadków, więcej utonięć. Policja podsumowała wakacje

O ile na drogach naszego regionu miało miejsce mniej wypadków, niż rok temu, tak znacznie wzrosła liczba utonięć. W wakacje na drogach zginęło 29 osób, woda pochłonęła zaś 14 ofiar.

We wtorek policjanci podsumowali okres wakacyjny. Na terenie województwa lubelskiego doszło do 228 wypadków, w których 238 osób odniosło obrażenia, zaś 29 osób straciło życie. Pod tym względem wakacje były bezpieczniejsze od ubiegłorocznych, gdyż w 2019 roku doszło do 282 wypadków, w których zginęło 39 osób, a 301 zostało rannych.

O wiele gorzej było zaś nad wodą. Zanotowano bowiem prawie trzy razy więcej utonięć, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wtedy to w różnego rodzaju zbiornikach wodnych czy też rzekach życie straciło 5 osób, teraz woda pochłonęła 14 ofiar. Na szczęście wśród nich nie było dzieci. Najmłodsza osoba, która utonęła, to 23 latek. Miało to miejsce w rzece Krzna w powiecie bialskim.

Niezmiennie głównymi przyczynami tragicznych w skutkach zdarzeń nad wodą są brawura, brak wyobraźni, brak ostrożności a także alkohol. Policjanci nie ukrywają, że ofiar mogło być więcej, jednak w wielu przypadkach udało się ich uniknąć dzięki interwencji ratowników, postronnych osób a także samych funkcjonariuszy.

O ile zakończyły się działania „Bezpieczne Wakacje”, tak teraz rusza akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły”. W jej ramach prowadzone będą wzmożone kontrole w rejonie szkół i placówek opiekuńczo – wychowawczych, lecz także dróg prowadzących do szkół. Patrole pojawią się również w okolicach przejść dla pieszych, którymi poruszają się dzieci i młodzież szkolna. Wszystko po to, aby uczniowie bezpiecznie dotarli na zajęcia a potem wrócili do swoich domów.

(fot. policja)

11 komentarzy

 1. Chłop małorolny, co nie znaczy, że głupi...

  Ja sie ludziom dziwię… porządna łazienka prawie w każdym domu, a idą się kąpać w zasyfiałych bajorkach, albo i w kałużach, w dodatku często naprani jak bąki.

  • 14 utonięć to więcej niż zgonów z Covidem… należy ogłosić pandemie… pandemia niewydolności płucno-oddechowej z powodu nadmiaru wody… straszna śmierć…!

 2. Czyli jest ok.Statystyka truchła się zgadza.

 3. Permanentne nikomu nie służące w działania które i tak w dużej mierze sprowadzają się do „suszenia” na Solidarności. Statystyka rubryki i słupki .

 4. No to komendanci i naczelnicy się ucieszą, premia wpłynie.

 5. Czyli mniej pracy mniejsze zarobki.

 6. Papierosy i alkohol bez akcyzy wciąż dostępne na Ruskiej.

 7. Idąc tokiem rozumowania naszego rządu powinniśmy wprowadzić zakaz wchodzenia do jeziora bez kapoka albo koła ratunkowego. Przez wakacje utonęło na lubelszczyżnie więcej osób niż zmarło z covid w tym okresie. Trzeba coś z tym zrobić, albo najlepiej w przyszłym roku zamknąć jeziora. Takie zamknięte jeziora stracą na wartości i będzie można je taniej sprzedać jak Polskie kopalnie. Niby kpina, ale przy tym co wyprawiają teraz z nami to przestaje być śmieszne.

  • mario dziwisz się jak Pisiorki do władzy się pchały mówiły o kolesiostwie o kryciu się przez ich opozycje, o tym że w polsce się kradnie co się da. teraz jak robi dokładnie to samo, ich „mądry” elektorat( musiałem tak napisać dzięki cenzurze pajaca z redakcji), to mówią ciemnogrodzianie że „łutamte wincyj łukradły”, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia jarka. Wcześniej mieli zmiany zrobić teraz to tylko chcą żeby nikt ich nie zrzucił z dajnej krowy jaką zrobiła Pisowska banda z polski. a pismaki robią wszystko żeby pis przy władzy został, pewnie też im się z państwowego dostaje, propaganda jaka to policja wspaniała musi być, bo dziadek wpadł do studni i go uratowali, albo gnoja z trawką złapali. kozaki po uju. ale jak policja bije robi co chce i 1 strzałem ostrzegawczym zabija człowieka nie piszą już, o tym że ten zwyrodnialec chodzi po ulicy a ojca chłopaka nęka policja już nie napiszą, bo policja chroni i pomaga, swoim.

 8. Kopa nadal płynie do Wisły.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach