Z młotkiem w ręku napadli na skup złomu. Siedzą już w areszcie

Na Czechowie w Lublinie doszło do napadu na jeden z punktów skupu złomu. Sprawcy młotkiem zaatakowali właściciela oraz pracownika. Zostali zatrzymani.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na lubelskim Czechowie. Do jednego z punktów skupu złomu weszło dwóch mężczyzn którzy od razu zaatakowali młotkiem mężczyznę prowadzącego punkt skupu a także jego pracownika. Napastnicy byli brutalni, jednemu z mężczyzn zadawali ciosy młotkiem w głowę, drugiego zaś pobili. następnie skradli z zaplecza pieniądze i zbiegli.

O napadzie została powiadomiona policja, na miejsce przyjechało kilka patroli a także przewodnik z psem tropiącym. Na efekty poszukiwań nie trzeba było długo czekać. – Podczas przeszukania okolicy zatrzymano pierwszego ze sprawców, 21 letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Po kilu godzinach wpadł kolejny z napastników, 23 letni Adrian C., który także znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał 1,2 promila alkoholu. Obaj trafili do policyjnego aresztu- wyjaśnia kom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak ustalili mundurowi, w poniedziałek mężczyźni dwukrotnie odwiedzili ten punkt skupu złomu. Za pierwszym razem przyszli w celach handlowych, gdyż przynieśli do sprzedaży złom. Po pewnym czasie wrócili, tym razem w celach rabunkowych. Dodatkowo obaj z nich w przeszłości byli już notowani przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu.

Wczoraj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ, gdzie usłyszeli zarzut rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Za to przestępstwo grozić im może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Na rozprawę w sądzie czekają w areszcie.

(fot. lublin112)
2014-05-15 11:30:39

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu