690 680 960

Miodobranie w centrum Lublina. „Jesteśmy jak wyrafinowani rabusie” (wideo)

Pierwszy w tym roku miód powstał w Miejskiej Pasiece Artystycznej zlokalizowanej na zielonym dachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wczoraj odbyło się miodobranie.

W miejskiej pasiece, która znajduje się na dachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, odbyło się pierwsze w tym roku miodobranie. Jak wyjaśniał opiekun pasieki Marcin Studziński, za każdym razem, kiedy będzie się spożywać miód, czy tez używać innych produktów pochodzących z ula, należy pamiętać o pszczole.

-To dzięki pszczole mamy to co jest dla nas najlepsze, to co jest też najlepsze dla natury i to jej powinniśmy być wdzięczni. Jako pszczelarze, jako też pasjonaci i miłośnicy pszczół, jesteśmy trochę tak jak wyrafinowani rabusie. Mamy techniki kontrolowania procesów życiowych, sterowania tym rojem. To nakłada na nas pewną odpowiedzialność za dobre życie tych owadów, za stworzenie przestrzeni w której może się poruszać człowiek i pszczoła. To jest też odpowiedzialność za myślenie o tym, jak tej pszczole nie szkodzić. To dotyczy głównie rolników, ludzi którzy uprawiają ziemię i dzięki pszczołom mają swoje plony – tłumaczył Marcin Studziński.

Miejska Pasieka Artystyczna na zielonym dachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie została otwarta 1 września 2016. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o bartnictwie i aktywizacja osób w dziedzinie ekologii. Pasieka wypływa z wielowiekowych tradycji pszczelarstwa na Lubelszczyźnie. Opiera się na wiedzy i doświadczeniu partnerów oraz światowych autorytetów w tej dziedzinie.

(wideo/CSK)

Jeden komentarz

  1. jak młody facet może sobie zapuścić taką brodę nie będąc choćby zakonnikiem …. toż to tak skrajnie obleśne że aż ręce opadają

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas