690 680 960

Ministerstwo Zdrowia: Od lipca znaczące podwyżki dla lekarzy stażystów

Już od 1 lipca wzrośnie wysokość zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy stażystów. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia będzie ona wynosić 4186 zł, co oznacza, że wzrośnie o 1286 zł.

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał obwieszczenie w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarza i lekarza dentysty odbywających staż podyplomowy.

Przed planowaną podwyżką wynagrodzenie zasadnicze lekarzy i lekarzy dentystów stażystów wynosiło 2900 zł. Od 1 lipca 2021 r. wynagrodzenia zasadnicze dla lekarzy i lekarzy dentystów stażystów wyniesienie 4186 zł.

To najwyższa podwyżka dla tej grupy zawodowej jaka kiedykolwiek miała miejsce – podkreśla minister zdrowia Adam Niedzielski. –  Taka znacząca podwyżka dla lekarzy stażystów to kolejny krok w realizacji naszej strategii dla ochrony zdrowia dotyczącej podnoszenia najniższych wynagrodzeń. Przypominam, że trwają negocjacje, w trakcie których ustalamy w jakim stopniu wzrost nakładów na ochronę zdrowia zaplanowany na najbliższe lata, zostanie przeznaczony na wzrost wynagrodzeń pracowników medycznych.

Z szacunków Ministerstwa Zdrowia wynika, że podwyżka tylko w bieżącym roku dotyczyć będzie prawie 6 000 osób, aktualnych stażystów oraz absolwentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego, którzy rozpoczną staż podyplomowy w październiku 2021 r.

Staż lekarza trwa 13 miesięcy. Staż lekarza dentysty trwa 12 miesięcy.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. STAŻYSTA czyli osoba ucząca, nie może samodzielnie podejmować żadnej decyzji ani wykonywać żadnych zabiegów,
  potrzebująca opiekuna czyli taki cień lekarza … będzie zarabiać więcej niż połowa ciężko pracujących polaków …
  DLACZEGO? bo trzeba im zamknąć usta na temat pandemii i ile teraz zarabiają lekarze….
  Na covidowym zwykły nic nie robiący lekarz może wyciągnąć 90 tys miesięcznie… tak, słownie: dziewięćdziesiąt tysięcy pln na miesiąc…
  „pandemio trwaj”…

 2. Zabierzemy plebsowi inflacją i rzucim nadzorcom, i folwark się kręci.

 3. Lekarzom ze szpitali, tak podnieść pensje ale tym z przychodni ani grosza, chyba że zaczną normalnie przyjmować pacjentów

 4. Nawet dziś nie przyjmują tylko tele porady z pielęgniarką banda darmozjadów zamiast pomagać to szkodzą chyba że przysięga Hipokratesa się zmieniła zamiast pomuc to dobić

 5. Jedynym sposobem na zakończenie plandemii jest zaprzestanie testów.
  Nie ma i nie będzie nigdy innej metody.

 6. Te kwoty to jakieś z kosmosu są… Powinni podnieść pensje medykom ale tylko w państwowej służbie zdrowia. Prywatne firmy powinny same zadbać o dobre wynagrodzenia dla kadry medycznej.

 7. I to jest plandemia właśnie.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas