690 680 960

Minister zdrowia w Puławach. „Rośnie liczba zachorowań na COVID-19”

W czwartek w Puławach przebywa minister zdrowia Adam Niedzielski. W południe szef resortu zdrowia, podczas spotkania z dziennikarzami, przekazał informacje o rosnącej liczbie zakażeń COVID-19.

W czwartek w Puławach przebywa z wizytą minister zdrowia Adam Niedzielski. W trakcie briefingu prasowego, poświęconego bieżącej sytuacji epidemicznej oraz dofinansowaniu i doposażeniu szpitalnych oddziałów zakaźnych w całym kraju, szef resortu zdrowia przekazał informacje o rosnącej liczbie zakażeń COVID-19.

– Rośnie liczba zachorowań na COVID-19, choć wolniej niż zakładaliśmy w prognozach. Apogeum – 10 tys. dziennie – nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Dlatego zachęcamy do szczepień – powiedział minister.

Adam Niedzielski zaznaczył, że obecnie obserwujemy pozytywne zjawisko, czyli hamowanie dynamiki wzrostu nowych zakażeń.

– Dzisiaj ta liczba, czyli 3,5 tys. przypadków to około 17-procentowy wzrost. Przez ostatni miesiąc te wzrosty były zdecydowanie bardziej dynamiczne. W stosunku tydzień do tygodnia były to wzrosty 60, a nawet ponad 80 proc. – wyjaśniał szef resortu zdrowia.

W trakcie konferencji padły pytania o ewentualne obostrzenia. Adam Niedzielski odpowiedział, że nie będzie w tym zakresie udzielał jednoznacznych odpowiedzi. Zaznaczył jednak, że jeśli będą docierać jakieś niepokojące sygnały, zwłaszcza w kontekście wzrostu hospitalizacji, to ministerstwo będzie podejmować decyzje. W ciągu najbliższych tygodni obostrzenia nie są planowane.

Minister dodał, że należy się spodziewać, że w najbliższych tygodniach liczba zakażeń będzie rosła, ale już w zdecydowanie mniejszym tempie. W spotkaniu z mediami obok ministra zdrowia udział wzięli wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz dyrekcja SPZOZ Puławy.

(fot. MZ)

30 komentarzy

 1. Niestety złapałem to

  Rząd powinno się oskarżyć o ukrycie pandemii,Covid atakuje jak nigdy i jest bardzo zaraźliwy !!!. Ludzie chodzą bez maseczek kaszlą i zarażają.

 2. Pisane na kolanie

  Pamiętam wypowiedź Niedzielskiego która mówiła o testowaniu podejrzanych o małpia ospę. Nawiązywał w niej że pobrany materiał z wydzieliny która znajduje się w pęcherzyku będzie testowana poprzez test PCR. Moje pytanie. Ile rodzajów wirusów testuje test PCR? I kolejne. jak test PCR może rozróżnić wirus małpiej ospy od wirusa Sars CoV-2?

 3. Onufry z Czereśni

  Było pójść spytać się czeka się na badania i do specjalistów, no ale to nie medialne w idealnym świecie PIS-u. Przez tych idiotow ludzie umierają.

 4. Andrzej co ty bredzisz

 5. Nie zaszczepiony

  Nieuk

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie