W mikołajki napadł na 56-letnią kobietę. Ścigali go dwa miesiące

Zatakował idącą ulicą kobietę, uderzając ją tępym narzędziem w głowę po czym ją okradł. Dwa miesiące policja pracowała nad tą sprawą aż sprawca został zatrzymany.

Wszystko wydarzyło się w mikołajki, czyli 6 grudnia ub.r. na ul. Pana Tadeusza w lubelskiej dzielnicy LSM. Około godziny 21.30 do wracającej do domu 56-letniej kobiety podbiegł od tyłu nieznany mężczyzna po czym uderzył ją w głowę jakimś tępym narzędziem. Oszołomiona mocnym uderzeniem kobieta przewróciła się na chodnik. Wtedy sprawca wyrwał jej torebkę po czym uciekł w nieznanym kierunku.

W skradzionej torebce znajdowały się dokumenty, klucze od mieszkania, telefon i karta bankomatowa. Wszystko było warte około 500 złotych. Poszkodowana zaś została przez pogotowie ratunkowe przetransportowana do szpitala. Na szczęście oprócz rozciętej głowy nie doznała poważniejszych obrażeń. Po opatrzeniu i dokładnych badaniach mogła wrócić do domu.

Sprawą zajęli się kryminalni z komendy miejskiej i IV komisariatu. – Ponieważ poszkodowana 56-latka nie widziała sprawcy, nie mogła opisać funkcjonariuszom jego wyglądu. Policjanci typowali sprawców do tej sprawy, szukali ewentualnych świadków. Przełom w tej sprawie nastąpił równo dwa miesiące od tamtego zdarzenia. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wraz z funkcjonariuszami z „czwórki” ustalili, kto może być sprawcą grudniowego rozboju. W miniony piątek zatrzymali go w jednym z mieszkań na lubelskiej Kalinie- wyjaśnia szczegóły śledztwa mł. asp. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Sprawcą okazał się 27-letni mężczyzna. W trakcie przesłuchania przyznał się on do winy. Przedstawiono mu zarzut rozboju za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Został już doprowadzony do prokuratury i sądu. Tam zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-02-08 12:04:20

5 komentarzy

 1. fieju z Ćmiłowa

  Ale mają zdrowie!!! Ścigali go dwa miesiące!!!
  Ja odmiotłem centymetrowej grubości warstwę śniegu przed drzwiami chałupiny i sapię od pół godziny

  • Rzadki jesteś ???? to kobieta nie ma z ciebie żadnego pożytku, po wstępnej grze już , jesteś do niczego???Chyba że na kasę cię jeszcze trzyma???

   • fieju z Ćmiłowa

    Niestety polucjancie – starość ma swoje prawa – doczekasz i Ty tych czasów 🙂

    • najpierw się upasie na wczesnej emeryturce za nasze pieniądze, a póki co spanie po garażach i głowy w przeciwną stronę, a za te biegi to medale będą jak nic…

 2. Brawo dla operacyjnych. Zajebać śmiecia, a nie go utrzymywać z naszych podatków

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska