Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mikołaje zasiądą za kierownicą autobusów, sprawdzą też bilety. Pasażerowie otrzymają cukierki i upominki

Pasażerowie lubelskiej komunikacji miejskiej przyzwyczaili się już, że 6 grudnia kierowcy autobusów i trolejbusów przebierają się za Mikołajów. W tym roku akcja będzie miała szerszy wymiar. ZTM wraz z MPK przygotowali też niespodzianki dla pasażerów.

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku w dniu 6 grudnia, za kierownicą autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej zasiądą Mikołaje. Jest to już tradycja, którą osiem lat temu zapoczątkowało dwóch kierowców jeżdżących na linii nr 10. Wówczas sami postanowili założyć charakterystyczne czerwone stroje. Po doskonałym przyjęciu ich inicjatywy przez pasażerów, władze spółki postanowiły kontynuować akcję. Zakupione zostały stroje, które w tym szczególnym dniu zakładają również inni kierowcy. Będzie można ich spotkać do wieczora niemal na wszystkich liniach obsługiwanych przez lubelskie MPK.

Za Mikołajów przebiorą się również kontrolerzy biletów. Obowiązkowym elementem ich stroju będą czerwone czapki z białym pomponem. Nie zabraknie również reniferów i śnieżynek. W takich strojach kontrolerzy będą pracować przez cały dzień, dodatkowo od godziny 7:00 do 17:00 pasażerowie otrzymają cukierki, a najmłodsi książeczki edukacyjne „Kolorowa podróż po Lublinie”. Oczywiście osoby, które nie posiadają ważnego biletu nie mają co liczyć na żaden prezent. Nie przewidziano dla nich również taryfy ulgowej w postaci braku konsekwencji za jazdę „na gapę”.

Jednak to nie koniec niespodzianek, jakie na ten dzień w ramach akcji „Mikołajki z komunikacją miejską” przygotowali wspólnie ZTM i MPK. W tym roku, po raz pierwszy na ulice miasta wyjedzie specjalna, bezpłatna linia „Mikołajki”. W piątek 6 grudnia będzie ona kursowała w godzinach 7.00 – 15.00 pomiędzy ul. Zana a Felinem po trasie linii trolejbusowej 158. Linię będzie obsługiwał trolejbus w świątecznej aranżacji. Na zewnątrz pojazd ma być oklejony grafiką w choinki i płatki śniegu, natomiast o wnętrze trolejbusu zadba grupa „Bombardowanie włóczką”, która na tę okazję przygotuje specjalne ozdoby. Dodatkowo, podróż pasażerom będzie umilać świąteczna muzyka. Na pasażerów mikołajkowej linii będą również czekały drobne upominki.

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie przez miesiąc. Jednak już nie jako bezpłatna linia. Od soboty 7 grudnia do poniedziałku 6 stycznia, ma być kierowany już do standardowej obsługi liniowej. Akcja „Mikołajki z komunikacją miejską” to wspólne przedsięwzięcia ZTM w Lublinie i miejskiego przewoźnika – MPK Lublin, we współpracy z Referatem Marketingu Miasta, który przygotował projekt świątecznej grafiki na trolejbus. Ma ona na celu umilić mieszkańcom podróż
autobusami i trolejbusami.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. … jak miasto bogate to i na zabawy w Mikołaja jest kasa

    • Człeniu jadowity,strój Mikołaja w hurcie kosztuje 11 zeta,garść cukru zwanego cukierkami 2.50 za kg. Sądzisz że to rozrzutność?

  2. Dostać mandat za jazdę na gapę od Mikołaja… bezcenne 🙂

  3. Bardzo fajna sprawa.

    • Zamiast podnieść wszystkim pensje to zabawa.Może i fajne dla innych,ale co na to kierowcy?Jak to im nie przeszkadza to ok,ale jak narzucone odgórnie to polemika jest.

  4. Znowu robienie z kierowców idiotów, macie jakieś dodatki za to? Bo ja to bym nie wytrzymał 10 godzin w tym stroju.

  5. Serdecznie współczuję tylko kierowcom że będą musieli znosić te idiotyczne pomysły jakiegoś urzędasa. Miałem wątpliwą przyjemność kisić się w takim mikołajowym stroju prawie 8 godzin, w charakterze sprzedawcy. Dyskomfort z tym związany i niemożność skupienia uwagi z tego wynikająca była dość duża, aczkolwiek w charakterze pracy sprzedawcy do zniesienia. Gorzej jeśli jest to kierowca, który musi bacznie obserwować drogę i pasażerów. Najłatwiej takie idiotyzmy wymyślać urzędnikom którzy chyba się nudzą w swojej pracy z braku zajęcia. A czemu niby sami nie założą tego typu strojów żeby odczarować wisielczą atmosferę jaka jest wszechobecna dla petentów w urzędach?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo