Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkaniec Łęcznej odpowie za zniszczenie nagrobków na cmentarzu parafialnym (zdjęcia)

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 34-latka podejrzanego o zniszczenie nagrobków na cmentarzu parafialnym. Straty spowodowane działaniem wandala oszacowano na ponad 13 tys. złotych.

W miniony piątek łęczyńscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zdewastowanych grobach na cmentarzu parafialnym w Łęcznej. Na miejscu okazało się, że nieznany sprawca uszkodził 2 nagrobki poprzez połamanie płyt i uszkodzenia fundamentu oraz w 23 nagrobkach poprzesuwał płyty.

Grupa dochodzeniowo – śledcza przeprowadziła oględziny, zabezpieczony został również monitoring. W czynnościach wykorzystano również psa służbowego. Jak ustalili policjanci do dewastacji doszło w nocy z czwartku na piątek. Wandal swoim przestępczym procederem spowodował straty na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Mundurowym udało się ustalić podejrzanego o ten czyn, okazał się nim 34-letni mieszkaniec Łęcznej. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Policjanci przedstawili mu zarzut zniszczenie mienia, znieważenia miejsca spoczynku i wybryk chuligański. Mężczyzna działał również w warunkach recydywy czym naraził się na surowszą karę.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Łęcznej odpowie za zniszczenie nagrobków na cmentarzu parafialnym (zdjęcia)

(fot. Policja Łęczna)

18 komentarzy

 1. Policja, super że szybko ustalone. Teraz za kratki deb*la.

 2. Ciekawe czy to faktycznie ta osoba która uszkodziła nagrobki. Pewnie po prostu chcieli szybko zakończyć śledztwo i złapali sobie jakiegoś sebixa

  • Aleś ty bystry, lepiej jak woda w klozecie

  • Ale że ciebie nie trafili to fart

  • Menel a nie profesor ze Świdnika

   Trochę dziwne, że jedna osoba i do tego taki mikrus zrobił tyle zniszczeń. Pewnie kogoś kryje.

  • Beka przeszukali bazę karanych i wytypowali gościa który popełnił podobne przestępstwo. Oni sami nie wiedzą czy mają właściwą osobę, ważne że kogoś mają liczy się sztuka

 3. Sam przesuwał te płyty?

 4. Pod kościołem jest monitoring ! Ciekawe na polecenie jakiej firmy od nagrobków to zrobił, bo nie wierzę by ot tak chłop w tym wieku nagrobki niszczył .

 5. Menel a nie profesor

  Co za typ. I jeszcze po recydywie. Widać, że nawet więzienie nic tu nie da. Patologia.

 6. Wypuście tego *** tylko powiedzcie gdzie i kiedy …..

 7. Sam niemożliwe aby rozbił aż tyle nagrobków. Tymbardziej że nie wygląda na jakiego silnego wielkiego chłopa. Byc może sytuacja jest taka jak wspomniał ktoś wcześniej, został wytypowany ze względu na to że w przeszłości popełnił podobne przestępstwo. Narazie jeszcze niczego mu nie udowodniono więc w świetle prawa puki co jest niewinny.

 8. Kasy za spowodowane straty pewnie nie odda a i komornik tu nic nie pomoże bo niby co ma zlicytować jak to najzwyklejszy plebs i nie ma nic.

  • Doprawdy? To właśnie z takiego jak to zwiesz _plebsu ściągnie a jak nie to przynajmniej go zrujnuje do końca życia. Dług wraz z odsetkami będzie narastał. Natomiast prawdziwi przestępcy w białych kołnierzykach kradnący miliony oni są nieściągalni . Afery skok, afery deweloperskie , afery dwóch wiez etc.

 9. Czyli jak zwykle …grozi mu jakaś kara …ale na pewno nie bedzie musiał pokryć strat ,bo jest zapewne goło…d,u.p,ce.m ,który w życiu nie widział i nie zobaczy takiej kwoty .Za to posiedzi na nasz koszt w luksusowaych warunkach ,z siłownią i innymi rozrywkami dla „osadzonych „

  • Jak takie luksusy to idź posiedź sobie

  • Następny dureń. To idź pajacu najpierw do kryminału zobacz a potem publicznie gadaj GŁUPOTY wiesniaku. Jak posiedzisz w celi 15osobowej z motłochem i bezdomnymi ,zezresz śmierdząca poliwke to zobaczysz luksusy.

 10. Powiem tyle Cinek załamany bo zawiasy dostal niewiecie kto to a gadacie zreszto Ja znam go i co co go znają to wiedzą tylko frajer pod komendę i tam np rzucić koktajla jak jeden

  Chłopak a nie niszczyć groby a psiaki nie są pewne dlatego zawiasy ale niewoem jakim cudem ktoś mi dał zawiasy nie życzy się puchy ale on sam chciał tam iść musial zębaty być bardzo zdziwiony ale i tak już pewnie siedzi bo jak nie to go spotka gorsza kara osiedlowa.tyle