Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkaniec gminy Trawniki odpowie za podpalenie traw

Świdniccy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Trawniki. Mężczyzna odpowie za podpalenie łąki, które mogło zakończyć się pożarem dużej połaci lasu w Siostrzytowie.

W minioną niedzielę po godzinie 16 policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie o zauważonym przez inne osoby mężczyźnie, który podpalił trawę na nieużytkach przy lesie w Siostrzytowie.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policjanci. Ogień strawił około 30 arów łąki i zaczynał obejmować skraj lasu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania zbiegłego podpalacza i po krótkim pościgu zatrzymali go, kiedy próbował uciekać w kierunku zarośli, w rejonie koryta rzeki Wieprz.

Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie zapalarkę gazową. Na początku 43-latek wypierał się, że ma jakikolwiek związek ze spowodowaniem pożaru. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu, zdrowiu wielu ludzi lub mieniu w wielkich rozmiarach, za który to czyn może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świdnik)

38 komentarzy

  1. skonfiskować dziada do gołego!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiadomości z info112