Mieszkaniec gminy Trawniki odpowie za podpalenie traw

Świdniccy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Trawniki. Mężczyzna odpowie za podpalenie łąki, które mogło zakończyć się pożarem dużej połaci lasu w Siostrzytowie.

W minioną niedzielę po godzinie 16 policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie o zauważonym przez inne osoby mężczyźnie, który podpalił trawę na nieużytkach przy lesie w Siostrzytowie.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policjanci. Ogień strawił około 30 arów łąki i zaczynał obejmować skraj lasu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania zbiegłego podpalacza i po krótkim pościgu zatrzymali go, kiedy próbował uciekać w kierunku zarośli, w rejonie koryta rzeki Wieprz.

Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie zapalarkę gazową. Na początku 43-latek wypierał się, że ma jakikolwiek związek ze spowodowaniem pożaru. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu, zdrowiu wielu ludzi lub mieniu w wielkich rozmiarach, za który to czyn może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świdnik)

Zobacz również

38 komentarzy

  1. skonfiskować dziada do gołego!!!!!!!!!!!!!!!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie