Mieszkaniec gminy Trawniki odpowie za podpalenie traw

Świdniccy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Trawniki. Mężczyzna odpowie za podpalenie łąki, które mogło zakończyć się pożarem dużej połaci lasu w Siostrzytowie.

W minioną niedzielę po godzinie 16 policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie o zauważonym przez inne osoby mężczyźnie, który podpalił trawę na nieużytkach przy lesie w Siostrzytowie.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policjanci. Ogień strawił około 30 arów łąki i zaczynał obejmować skraj lasu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania zbiegłego podpalacza i po krótkim pościgu zatrzymali go, kiedy próbował uciekać w kierunku zarośli, w rejonie koryta rzeki Wieprz.

Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie zapalarkę gazową. Na początku 43-latek wypierał się, że ma jakikolwiek związek ze spowodowaniem pożaru. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu, zdrowiu wielu ludzi lub mieniu w wielkich rozmiarach, za który to czyn może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świdnik)

Zobacz również

38 komentarzy

 1. Boczki przypalić i transmitować na żywo, żeby inni wiedzieli co ich może czekać.
  A jak odezwie się fundacja helsińska czy inne to wystawić im rachunek za zniszczone mienie. Skoro twierdzą, że kara jest niewspółmierna, że człowiek ma swoje prawa itp bzdury.

 2. Pokażcie twarz tego robaczka.

 3. Wp#@%ol i do lochu!

 4. ŚWIADOME PODPALANIE!! -Zebrać takich podpalaczy do kupy – dać im bransoletkę na nogę – i jazda do prac społecznych – i do nasadzania nowych drzew w obrębach lasu, które splunęło – i tak do 10 lat – może to ich coś nauczy na przyszłość – dużo mieszkańców mieszka nieopodal lasów, lub nawet całe miejscowości, np. pożar lasu biebrzańskiego z wczoraj, gdzie zagrożone były posiadłości… -uważam, że życie na koszt podatnika za kratami to za mało, powinni im poukładać w główkach to i owo bo NORMALNY człowiek tego by nie zrobił!!!

  • nie tylko dla mieszkających tam biednych ludzi,ile biednych zwierząt musiało uciekać ze swego domu

 5. Jest właścicielem terenu ? bo to jednak różnica , jeśli tak to wiadomo świadome wypalanie (haniebne oczywiście ) a jeśli nie ,jeśli podpalił cudzy teren to świr i piroman i to już inna sprawa .Należy do OSP ?

 6. Wczoraj też się tam paliło więc albo go szybko wypuścili albo niech szukają drugiego

 7. Trawniki wypalał.

 8. Lać i patrzeć czy równo puchnie

 9. Obciążyć go srogo kosztami gaszenia wypalanych traw z całego powiatu i gitarka. Następny się zastanowić zanim spróbuję podpalić łąkę.

 10. Redakcjo ów złoczyńca był członkiem osp czy nie? To dosyc ważne bo pod poprzednimi artykułami to strażakom cała wina była przypisywana. Mentalnośc jak u jamajczyków żółtobrzuchów.

  • ze zrozumieniem,nie był strażakiem,nie używaj kolokwializmów,bo ktoś może cie nie zrozumieć

  • WIEŚNIAKÓW (I JEDNEGO MIASTOWEGO,,JA”,KTÓRY ZNA TEMAT) CZY STRAŻAKÓW CZY NIE,MARNUJEMY WODĘ,KTÓREJ PRAWIE NIE MA TĘPAKI!!!!!!!!!!!!!!!,BO KTOŚ PODPALIŁ,GINĄ ZWIERZĘTA ,BO KTOŚ PODPALIŁ,ZAGROŻENIE DLA LUDZI,BO KTOŚ PODPALIŁ,PIENIĄDZE W BŁOTO,BO KTOŚ PODPALIŁ

   • Posłuchaj , jak to nie ważne. Wiem że to ty piszesz większąść komentarzy szkalujących jednostki OSP z gminy Trawniki. Oskarżasz nie winnych ludzi o podpalenia. A to właśnie ci wieśniacy, chłopi z 1, 50 metrowymi brzuszkami jak nas nazwałeś zmniejszyli skutki tragedi ekologicznej w naszych lasach. Przez pisanie takich komentarzy chłopaki coraz mniej chętniej biegną na wezwanie, co skutkuje zmniejsziną iloscią ratowników. Czemu to służy ? Działa to na niekorzyść wszystkich ludzi co być może będą potrzebowali pomocy. Robisz źle innym a nie sobie Tobie może i nie są potrzebni strażacy , ale nie jesteś sam na tym świecie. Nie pomyślisz o tym jak ktoś może się poczuć i nie myślisz o innych. Jesteś zwykłym egoistą. Uważasz się za ekologa???!! A co robisz dla natury ??!! No co ??! Piszesz brednie w komentarzach że strażacy podpalają i potem gaszą lasy. I na tym koniec. My w przeciwieństwie do ciebie robimy coś dla przyrody. Gdybyśmy nie gasili i się nie poświęcali podczas tych akcji, to pożar skączyłby się na drugim skraju lasu. Mamy rodziny z którą chcielibyśmy spędzać czas, prace z której się zrywamy aby ratować i to jest urlop bezplatny i swoje obowiazki w domu , które zaniedbujemy. A ty piszesz że stoimy pod sklepem podpalamy i gssimy bo nie mamy na wódke? Krowa co dużo ryczy mało mleka daje. Pisać umiesz i oczerniać i nic więcej. Chcesz udać że wiesz wszystko najlepiej chociarz cie nie było i nic nie widziałeś, a najśmieszniejsze jest to że udajesz mądrego ale ci nie wychodzi.

    • dariuszu czy jak ci tam

     przeczytaj dobrze komentarz,bo czytać ze zrozumieniem nie potrafisz,człowieku,czy ktoś tu napisał personalnie coś do ciebie?pisali przeciwko podpaleniom,skoro bronisz tych,co podpalają,to coś z tobą nie tak,co cie tak bulwersuje,że wielu ludziom nie podoba się podpalanie,ogarnij się

   • Ciekawe czy wprost byś powiedział do takiego chłopka z brzuszkiem ośle. Nie powiedzałbyś bo jesteś piz .. A

   • Twoje zachowanie to mętalnosc idiotow

   • A tu znasz temat ?

   • I bo ktoś potpalił to jakiś *** się wypowiada w komtarzach na lublin 112 bo chce kogoś hejtować

  • Jakis osioł 1 2 cz 3 napisze a. Nie wie. Nie warto słuchac. Brak slow

 11. skonfiskować dziada do gołego!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach