Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

14 nowych zakażeń koronawirusem na terenie woj. lubelskiego, 144 w całym kraju. Nie żyje pięć osób

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 144 zakażeniach koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest 14 z terenu woj. lubelskiego.

– Mamy 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (53), dolnośląskiego (22), wielkopolskiego (18), lubelskiego (14), kujawsko-pomorskiego (12), małopolskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1) – poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:
– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego,
– dwóch mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina,
– czterech kobiet w wieku powyżej 61 lat z Zamościa,
– trzech kobiet w przedziale wieku 41-60 lat z Zamościa,
– czterech kobiet w przedziale wieku 21-40 lat z Zamościa.

Wszystkie osoby są w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

– Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 87-M, 65-M Tychy, 79-K Racibórz, 65-K Poznań, 73-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 9737/385 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 1297 osób uważa się za wyzdrowiałe.

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. Widze ze Zamość i powiat zamojski gonią Lublin w tej niechlubnej statystyce.

  • Czytając tego newsa to samo pomyślałem. Zamość i powiat zamojski się rozkręca… 😐

 2. Już mnie to nudzi ,ile osób zmarło na inne choroby ? setki

 3. A to dopiero początek.

 4. gdzie w Lublinie te zakażenia?

 5. Zaczyna mnie to dobitnie irytować. O ile z początku sam się tym przejąłem, poleciałem z tym pędem i zabunkrowałem się w domu, tak teraz widzę to inaczej. Te statystyki to jakaś kpina – śmierć osoby zarażonej z chorobami współistniejącymi. Co się za tym kryje? Zwykle starsza (lub bardzo stara) osoba, która umiera. Nie ważne, że np 50 lat paliła fajki. Nie ważne, że na krawędzi śmierci z wieku organizmu była od pół roku. Cyk, wirusik, statystyka Nie ma w tych komunikatach przekazu, że ta osoba zmarła z powodu wirusa. Równie dobrze młoda osoba, która zmarła w szpitalu w skutek wypadku samochodowego a była nieświadomym nosicielem także może zostać podciągnięta do tej statystyki.
  Zapytam się także. Ile osób codziennie jest ofiarami wypadków? Czy mam statystycznie większą szansę na potrącenie, niż zarażenie? A ile osób rocznie choruje na grypę? Ile umiera bezpośrednio z jej powodów?
  Przez tą fałszywą narrację w miesiąc doprowadziliśmy się do zagłady. Rozejrzyjcie się, co się dzieje dookoła. Branża turystyczna – martwa. Nie przetrwają nawet największe molochy. Branża usługowo-handlowa – martwa. Jak ktoś miał jakikolwiek punkcik sprzedaży w galerii i zatrudniał ze 2-4 osoby – zwykle już dług 5-cio cyfrowy. Tak samo fryzjerzy, kosmetyczki. Jak samozatrudnienie to może jakoś przetrwają. Nie twierdzę, ze to się nie odrodzi, bo na większość będzie zapotrzebowanie. Ale statystyka śmiertelności i zachorowań to jedno. Z czasem zobaczymy, ze w bilansie co innego odegra znaczącą rolę.
  I nie to, że jestem z tych „anty” – uważam, że zrobiliśmy to źle i skutki tego dopiero zobaczymy. I tak w ramach offtopu. Pamiętacie, kiedy ostatnio padał deszcz? Polecam w ramach oderwania wybrać się kawałek za miasto i zobaczyć, w jakim stanie jest przyroda.

 6. -Roberto Music Team

  JA masz cholera rację 100 procent. To jest na wyniszczenie kraju-wszystkie branże prawie w agonii.Panstwo tymi liczbami nas straszy ale to paranoja jakaś.Zamość to wszyscy z DPSu od zakonnic. Padniemy wszyscy i kto tego chce?

 7. Taka ciekawostka.
  Koronawirus nie istnieje. Do wykrywania koronawirusa SARS – Cov-2-stosuje się – ZGODNIE z zaleceniami WHO-głównie testy genetycze metoda RT-PCR. Co mówi o tym teście twórca testu? Nie powinno się go stosować tobie nie jest test na obecność wirusów, jakiegokolwiek.
  1)Niema wirusa COVID19-jest tylko fragment materiału genetycznego. Cdn.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo