Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkaniec gminy Chełm zatrzymany w związku z postrzeleniem psa z wiatrówki

Chełmscy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Chełm do sprawy postrzelenia psa z wiatrówki. Zwierzę z obrażeniami ciała trafiło do weterynarza, zaś mężczyzna stanie przed sądem.

W miniony wtorek policjanci z Chełma otrzymali zgłoszenie o postrzeleniu psa z wiatrówki. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie gminy Chełm.

Właścicielka zaopiekowała się rannym zwierzęciem i zawiozła do lekarza weterynarii. Policjanci w związku z tą sprawą zatrzymali 45-latka. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli broń pneumatyczną.

W czwartek zostaną mu przedstawione zarzuty i będzie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, znęcanie się nad zwierzęciem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

(fot. Policja Chełm)

10 komentarzy

 1. ZA KUNDLA 3 LATA ,ZA PEDOFILIE kSIADZ DOSTAJE BILET DO INNEJ PARAFI,TAK JEST JAK PISIORY PRZY KORYCIE,NIEWIEM CZY PLAKAC CZY SIE ŚMIAĆ

 2. Broń pneumatyczna jest od 17J wzwyż. To jest zwykła wiatrówka, która fabrycznie mieści się poniżej tego limitu i nie jest bronią w myśl prawa. W tym przypadku jakiś tani, tandetny „chińczyk”, który może wypluwa z 10J, chyba, że został odpowiednio zmodyfikowany, ale tego póki co jeszcze nie wiadomo i generalnie jest to raczej wątpliwe. Prawnie, każda wiatrówka poniżej 17J jest to tzw. „urządzenie pneumatyczne”, a nie broń – w myśl ustawy o broni i amunicji.

  • strzele ci w oko albo jajka to pogadamy

   • Równie dobrze, ktoś może ci bardzo mocno rzucić kamieniem w oko, lub jajka. Czy w takim przypadku powiedziałbyś, że oberwałeś bronią miotaną, czy może jednak kamieniem? Albo jak ktoś użyje nożna kuchennego do zranienia innej osoby, to pisze się później, że policja zabezpieczyła nóż, czy broń białą? Przykłady można mnożyć w nieskończoność.
    Strzel to sobie baranka o słup telegraficzny. Tak z przytupem najlepiej, wtedy możemy pogadać.
    Pozdrawiam.

  • To i tak postęp w porównaniu z tym, co do niedawna w policyjnych informacjach wypisywano, że policjanci sprawdzają, czy miał pozwolenie na broń pneumatyczną.

 3. Nic nie piszą o okolicznościach.
  Może pchlarz kolejny raz na..ał na trawniku a właścicielka zrobiła konkretną burdę za zwrócenie uwagi że kopki po piesku się sprząta.
  Ta sama sytuacja nad plażami.
  Na każdym jeziorze zakaz wprowadzania lub kąpania psów a zryte berety przyjeżdżają z tym syfem.
  Kurła członek rodziny ?

 4. czy on się nad nim znęcał czy chciał go zastrzelić

 5. Mam nadzieję że w areszcie zostanie podjechany odpowiednio przez chłopaków. Jak można tak potraktować zwierzę? Trzeba być prawdziwą gnidą.

 6. Może znów mu naszczal kundel. Też mam tu takiego kundla co szcza mi na elewacje. Jak kocham zwierzaki to tego kundla wrednego $&() & $(&) $))) & ($)!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ?.

Wiadomości z info112