Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy pozbawieni wody, wszystko przez włamanie. „Takie są procedury”

Ponad pół tysiąca osób zostało pozbawionych wody z wodociągu. Zakazano im jej używania ze względów bezpieczeństwa. Powodem jest podejrzenie włamania.

Mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Annopol w powiecie kraśnickim mają zakaz korzystania z wodociągu. Powodem jest podejrzenie włamania do pomieszczenia zabezpieczającego właz do zbiornika wyrównawczego przy ujęciu Grabówka. Zgodnie z przepisami o wszystkim powiadomiony został sanepid.

Z uwagi na ryzyko możliwości zatrucia ujęcia, a tym samym niebezpieczeństwo zagrożenia zdrowia i życia ludzi, służby sanitarne zadecydowały o wyłączeniu wodociągu z użytkowania. Tym samym ponad 550 mieszkańców miejscowości: Grabówka, Grabówka Kolonia i Grabówka Ukazowa zostało pozbawionych dostępu do bieżącej wody.

Wody z wodociągu nie tylko nie można spożywać, lecz również przygotowywać z niej posiłków, czy też używać jej do umycia owoców czy warzyw. Nie można z niej korzystać również w celach sanitarnych, czyli do kąpieli czy mycia zębów. Wyjątkiem jest jedynie spłukiwanie toalet.

W związku z tym Urząd Miejski w Annopolu zabezpieczył zapas wody dla mieszkańców. Woda do celów spożywczych dostarczana będzie codziennie w godzinach od 8.00 do 11.00 i 15.00 do 18.00. Dostawy realizują pracownicy oznakowanym samochodem marki Renault, wyposażonym w atestowany zbiornik. Wodę do celów gospodarczych będą dostarczać w tych samych godzinach strażacy z jednostek OSP.

Z wodociągu pobrano próbki wody, które zostaną zbadane przez sanepid. Jeżeli woda okaże się czysta, wydana zostanie decyzja o możliwości jego użytkowania.

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. Eutanazja Ksantypa

    Ludzie to rozumieją, ale wytłumacz to np. krowie, albo kandydatce na wieprzowinę…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo