Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy Lublina przejechali na elektrycznych skuterach ponad 100 000 km

W połowie kwietnia w Lublinie pojawiło się alternatywne źródło transportu – elektryczne skutery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty. O sukcesie jednośladów w tym mieście mówią liczby – w siedem miesięcy mieszkańcy Lublina przejechali ponad 100 tys. kilometrów.

W kwietniu do Lublina trafiła flota licząca 25 skuterów elektrycznych. Od 15 kwietnia do 27 listopada użytkownicy wykręcili na pojazdach blinkee.city ponad 100 tys. km. Inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę – mieszkańcy Lublina chętnie korzystali z aplikacji i wypożyczali pojazdy.

– Po pierwszym sezonie obecności naszych skuterów w Lublinie aplikacja naliczyła prawie 20 tys. zrealizowanych przejazdów, a gdyby spojrzeć na te liczby pod kątem ekologicznym, to okazałoby się, że lublinianie zaoszczędzili 12 ton dwutlenku węgla. To fantastyczny wynik, który jest dla nas ważnym osiągnięciem, gdyż Lublin jest największym i najbardziej rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły, dla którego innowacyjność i ekologia to bardzo ważne kwestie – mówi Marcin Maliszewski, prezes blinkee.city.

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności ich wynajmu wśród mieszkańców Lublina. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła 11 min, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba, by podjechać do pracy czy ulubionej kawiarni – bez korków i zatruwania środowiska spalinami.

– Myślę jednak, że największą wartością jest swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na wynajętym przez aplikację skuterze możemy podjechać wszędzie, gdzie chcemy i to o każdej porze – jest to więc po prostu bardzo wygodne – tłumaczy Marcin Maliszewski.

Z powodu zbliżającego się końca sezonu pogodowego jednoślady z końcem listopada znikają już z ulic Lublina. Piątek 30.11. jest ostatnim dniem, kiedy będzie można skorzystać z pojazdów operatora. Ich ogromna popularność pozwala jednak sądzić, że powrócą w sezonie 2019.

(fot. nadesłane)

4 komentarze

 1. Bez zatruwania środowiska spalinami? To ten skuter na baterie słoneczne czy normalnie, węglowym prądem ładowany?

  • 1) Bez zatruwania powietrza w naszym mieście.
   2) Prąd nie jest w 100% węglowy, do tego nie mamy wpływu na sposób jego produkcji.
   3) Popierając technologię elektryczną wspieramy jej rozwój, co również będzie miało przełożenie na coraz to bardziej ekologiczne i wydajne baterie.

 2. ” i najbardziej rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły, ” ja się z tym nie zgodzę, wg mnie Rzeszów szybciej się rozwija. Nie piszę o rozwoju kulturalnym

 3. Łu nasz w Biale lepi,że to pomorek

Z kraju