Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańców przeraził „egzotyczny wąż” siedzący pod kontenerem. Gad okazał się zabawką (zdjęcia)

Zgłoszenie wyglądało niezwykle poważnie. Na miejsce natychmiast udała się ekipa wyspecjalizowana w chwytaniu niebezpiecznych zwierząt. Interwencja zakończyła się sporą dawką uśmiechu.

W czwartek mieszkańcy lubelskiej dzielnicy Wrotków zaalarmowali straż miejską, że przy ul. Medalionów zauważyli węża. Zwierzę miało jaskrawe barwy, co mogło wskazywać, iż jest jadowite. Gad znajdował się pod kontenerem służącym do zbiórki używanej odzieży.

Strażnicy miejscy natychmiast przekazali zgłoszenie do egzotarium działającego przy lubelskim schronisku dla zwierząt. Od mieszkańców pochodziło też zdjęcie gada. Było ono niewyraźne, lecz dostrzec można było na nim sylwetkę węża.

Na miejsce natychmiast udała się ekipa wyspecjalizowana w chwytaniu niebezpiecznych zwierząt. Oczywiście zabrała ze sobą potrzebny do tego sprzęt. Po przyjeździe zwrócili jednak uwagę, że wąż wcale się nie rusza.

Okazało się, że była to chińska zabawka, którą najprawdopodobniej ktoś wyrzucił. Jak podkreśla Bartek Gorzkowski z Fundacji Epicrates, zajmującej się pomocą egzotycznym zwierzętom, każde tego typu zgłoszenie jest traktowane poważnie. Wszystko dlatego, że lepiej pojechać raz niepotrzebnie, niż raz nie pojechać wtedy, gdy to konieczne.

Mieszkańców przeraził „egzotyczny wąż” siedzący pod kontenerem. Gad okazał się zabawką (zdjęcia)

Mieszkańców przeraził „egzotyczny wąż” siedzący pod kontenerem. Gad okazał się zabawką (zdjęcia)

(fot. Fundacja Epicrates)

Autor: redakcja

7 komentarzy

  1. Wyraz twarzy u gada, jak u kierowcy w aŁdi.

  2. To już nie mogli poczekać na 1 kwietnia?

  3. Przecież widać na pierwszy rzut oka, że nie jest niebezpieczny… „Lagun” jest groźniejszy 🙂

  4. Czy za robienie sobie jaj że służb jest mandat ? Wzywajacemu powinini dosolic taki za 2,5 tys ku przestrodze dla innych głąbów

  5. ładna Pani;))

  6. W sumie może i słusznie ….lepiej kilka razy pojechać do kota czy innego laguna na drzewie i uratować go przed niechybną śmiercią czy kalectwem ,niż dopuścić do tragedi …