690 680 960

Mieszkał razem z sarną. Tłumaczył, że opiekuje się nią od momentu jej urodzenia

Wczoraj policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Łęczna. Mundurowi ustalili, że jeden z mieszkańców przetrzymuje młodą sarnę.

Mundurowi z łęczyńskiej jednostki ustalili, że 62-latek od czerwca ubiegłego roku swoje mieszkanie dzieli razem z sarną. Jak się okazało, mężczyzna przetrzymywał dzikie zwierzę bez odpowiedniego zgłoszenia i zezwolenia.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili fakt przebywania w domu zwierzęcia. Mężczyzna tłumaczył, że otrzymał ją od kolegi i opiekuje się sarną od momentu jej urodzenia, czyli od czerwca 2019 roku. Twierdził, że zwierzę bardzo przyzwyczaiło się do niego i znalazło sobie legowisko w jego domu.

O całym zdarzeniu informację otrzymał lekarz weterynarii. Sarna trafiła do ośrodka rehabilitacji zwierząt. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami przetrzymywanie zwierzyny bez wymaganego zezwolenia stanowi wykroczenie.

(fot. Policja Łęczna)

55 komentarzy

  1. Poza tym teraz zwierzę zostanie przywrócone środowisku naturalnemu.
    Może rozbije komuś auto a na pewno zaliczy kulkę.

  2. Ciekawe czy ją dłubał zwyrol 😉

  3. To nie chory kraj nie chcę tu nikogo obrażać ale widzę że większość tu ludzi kurzy komentują to zdarzenie z powiatu łęczyckiego jest chorych psychitrycznie żeby było więcej tych mondrzejszych atu mamy na odwrót.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas