Po miesiącu oczekiwań „oficjalnie” otworzyli most w Łęcznej

Koniec z objazdami na trasie pomiędzy Łęczną a Milejowem. Wczoraj oficjalnie oddano most do użytku. Kierowcy już dużo wcześniej otworzyli go sobie sami.

W piątek pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie usunęli znaki zakazujące ruchu przez most na rzece Wieprz, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 829 Łęczna – Milejów. Dzięki temu kierowcy mogą już „legalnie” korzystać z przebudowanego mostu, oraz nie będą musieli nakładać kilku kilometrów drogi korzystając z objazdu przez Rossosz. Dotychczas wiele osób nie zważając na zakazy a także ustawione na moście bariery i tak korzystała z przejazdu przez most. Zwłaszcza że prace w tym miejscu zakończyły się ponad miesiąc temu. Drogowcy co kilka dni ustawiali bariery uniemożliwiające przejazd, jednak po chwili kierowcy samodzielnie je usuwali.

Remont mostu na rzece Wieprz rozpoczął się w sierpniu 2014 roku i zakończył w Listopadzie. Na czas prac most został całkowicie zamknięty dla ruchu. Oprócz przebudowy samego mostu, prace prowadzone były również w obrębie skarpy, barierek i poręczy a także usprawniono odwodnienie i drenaż. Z kolei dla pieszych oraz rowerzystów powstała nowa kładka, by nie musieli przemieszczać się po jezdni, obok pędzących samochodów. Remont zakończył w listopadzie jednak obiekt wciąż był zamknięty.

Kierowcy widząc ukończony most zaczęli się niecierpliwić, dlaczego mimo zakończenia prac, nie mogą się po nim poruszać. –Nawet pieszo nie można było chodzić. Pracujemy tuż za mostem, w pobliskim zakładzie, i zamiast 400 metrów trzeba było nadrabiać 8 kilometrów- pisał do nas czytelnik. Skargi zaczęły napływać także do Urzędu Miasta w Łęcznej. Pod koniec grudnia burmistrz miasta wysłał w tej sprawie list do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą drogi i mostu. Pismo które otrzymał z odpowiedzią, nie zawierało jednak konkretnej daty otwarcia obiektu.

Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że czeka na prawomocną decyzję pozwolenia na użytkowanie mostu, którą wydaje Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Lublinie. I tak dopiero po ponad miesiącu od ukończenia prac most został w końcu udostępniony kierowcom.

(fot. google maps)
2015-01-10T10:12:00

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą