690 680 960

Mieli podejrzenie, że kierowca audi nie ma uprawnień. Mężczyzna nie zamierzał się zatrzymać

Po pościgu policjanci z Sawina zatrzymali mężczyznę kierującego audi. Jak się okazało, 52-latek był nietrzeźwy, a także nie posiadał uprawnień do kierowania. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

Policjanci z Sawina, w trakcie patrolu na drogach gminy Wierzbica w powiecie chełmskim, zauważyli poruszające się audi. Mundurowi mieli przypuszczenia, że za kierownicą pojazdu siedzi mężczyzna nieposiadający uprawnień do kierowania. Kiedy kierujący zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać, funkcjonariusze podjęli za nim pościg.

Mężczyzna uciekał przez kilka kilometrów. W pewnej chwili kierujący wjechał na leśną drogę. Nie mogąc dalej kontynuować jazdy, wysiadł z auta i ruszył do pieszej ucieczki. Po chwili był w rękach mundurowych.

Jak się okazało 52-letni mieszkaniec gminy Wierzbica był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,6 promila alkoholu. Co więcej, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Gdy wytrzeźwieje będą z jego udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

3 komentarze

  1. lokalsi znają każdego pijusa

  2. a kiedy konfiskata gnojowozów?

  3. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

    „Ruszył do pieszej ucieczki. Po chwili był w rękach mundurowych… w jego organizmie 1,6 promila alkoholu” – policjanci mieli farta, z trzeźwym nie poszłoby tak łatwo.

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie