Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miejski system monitoringu czeka rozbudowa. Kamery będą obserwować place zabaw, boisko i pumptrack

Po raz kolejny system miejskiego monitoringu w Lubartowie zostanie rozbudowany. Tym razem przybędzie siedem nowych kamer, które mają poprawić bezpieczeństwo w kilku częściach miasta.

W Lubartowie będzie kolejna rozbudowa systemu miejskiego monitoringu. Tym razem zamontowanych zostanie siedem kamer, dzięki którym baczniej nadzorowane mają być głównie tereny w okolicach placów zabaw, siłowni plenerowej, boiska i pumptacku. Pozwoli to na zarówno zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników tych miejsc, jak też na wykrycie ewentualnych sprawców dewastacji czy innych wykroczeń.

Nowe kamery zostaną zlokalizowane na wysokości Boiska Wielofunkcyjnego przy ul. Batalionów Chłopskich; przy Szkole Podstawowej nr 4, a dokładnie od strony ul. Okopowej na wysokości parkingu i siłowni plenerowej; na ul. Słowackiego przy skrzyżowaniu z ul. Mucharskiego; przy placu zabaw na ul. Łokietka; na Pumptracku przy ul. Mucharskiego; przy ul. Lubelskiej w obrębie skrzyżowania z ul. Koźmińskiego a także na ul. Strefowej przy Centrum Dystrybucyjnym Biedronki. Kamery mają być nowoczesne, funkcjonalne i kompatybilne z już istniejącymi.

Obecnie bezpieczeństwa na terenie Lubartowa strzegą 32 kamery rozlokowane głównie przy skrzyżowaniach i szkołach na terenie miasta. Pierwsze z nich zostały zamontowane w 2017 roku. Ostatnia rozbudowa systemu monitoringu miała miejsce wraz z modernizacją miejskiego parku, kiedy to w jego okolicy pojawiło się 12 nowych urządzeń. W ubiegłym roku operatorzy monitoringu ponad 200 razy zgłaszali policji różnego rodzaju wykroczenia, które dostrzegli dzięki kamerom.

(fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Produkcja tego sprzętu idzie pełną parą, gdzieś to trzeba upchnąć tym razem „bęc” padło na Lubartów.
    Szkoda tylko, że aby ino 7 sztuk. Na wszystkie krzaki nie wystarczy.

  2. U mnie w dużym pokoju mają też zamontować.

Wiadomości z info112