690 680 960

Międzyrzec Podlaski: Chorej na raka Magdzie pomagają gwiazdy estrady i telewizji

Młoda kobieta z Międzyrzeca Podlaskiego za wszelka cenę chce wygrać z chorobą, walczy z rakiem dla swojego synka, który jest dla niej wszystkim. W akcję pomocy dla Magdy włączają się gwiazdy znane z ekranu telewizora.

Mieszkająca w Międzyrzecu Podlaskim Magdalena Małachwiejczyk ma 26 lat, ma 5-letniego synka Kubusia. W czerwcu 2011 roku straciła nagle przytomność, została przetransportowana do szpitala, gdzie lekarze po szeregu specjalistycznych badań wykryli u niej guza mózgu. Od tamtej pory Magda przeszła 3 operacje, radioterpię i chemię, jednak nie daje jej to szans na wyzdrowienie. Wszystkie te zabiegi jedynie spowalniają postęp choroby. Ostatnie badanie wykazało jednak, że chemioterapia nie działa a guz nadal rośnie.

Magda i jej rodzina się jednak nie poddają. Postanowili zrobić wszystko, by walczyć o jej życie. Ze względu na duży rozmiar guza, operacja chirurgiczna nie jest już możliwa. Ratunkiem dla niej jest terapia genowa w Stanach Zjednoczonych, jednak Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje tego typu zabiegów. Jak podliczono, jej miesięczny koszt to wydatek około 60 000 PLN i przekracza możliwości finansowe rodziny. Dlatego też wspólnie z przyjaciółmi Magdy nie ustają w aktywnym zbieraniu pieniędzy na jej leczenie.

Odbyły się już lokalne akcje, w których udało się zabrać kilkanaście tysięcy złotych, lecz jest to kropla w morzu potrzeb. Magda założyła swoją stronę internetową http://www.musisieudac.pl/ , zorganizowano również akcję na portalu społecznościowym. Teraz do pomocy przyłączyły się gwiazdy telewizji oraz sceny muzycznej. W lipcu jej siostra Marta wraz z przyjaciółkami chcą zorganizować aukcję na rzecz Magdy. Przedmioty do licytacji przekazały już m.in. Beata Kozidrak wraz z zespołem Bajm, Krystyna Prońko, Sokół, Filip Łobodziński czy też Andrzej Sapkowski.

Jednak największe emocje budzi licytacja dwóch sukienek przekazanych przez Katarzynę Zielińską oraz Kingę Rusin. Pierwsza z nich to urocza suknia Bizuu, w której Katarzyna Zielińska wystąpiła trzeciego lutego na Telekamerach 2014, druga zaś projektu duetu Paprocki&Brzozowski w której Kinga Rusin wystąpiła na Gali Plebiscytu Ludzie Wolności. – Suknia jest przepiękna, uszyta z najwyższej jakości jedwabiu i jedna jedyna! Licytacja rozpocznie się już niedługo. Bądźcie czujni! Mam nadzieję, że razem pomożemy Magdzie- tłumaczy Kinga Rusin.

Sama Magda zaś tłumaczy, że zrobi wszystko żeby żyć. Żyć dla swojego synka. -Musi się udać- dodaje.

2014-07-03 11:48:05
(fot. musisieudac.pl)

Jeden komentarz

  1. lansują się na chorej osobie przekazując zbędne już nie używane fanty a tu chodzi o wymierną pomoc materialną, ciekawy jestem czy wzorem gwiazd zachodnich wpłynie właśnie KASA bo w tym wycenione jest leczenie a nie zbędne szmaty i liczenie ze ktoś zlituje się i na aukcji je zakupi i tak prawdę mówiąc to ten kupujący wspiera a nie ten co daruje zbędną rzecz w szafie

Kursy walut

  • USD 4.33zł -0.5%
  • GBP 5.3242zł -0.23%
  • EUR 4.6816zł -0.09%
  • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas