Miasto Zamość i Magiczne Ogrody w Trzciankach zwycięzcami Top Atrakcji 2020

Internauci z całego kraju wybrali Top Atrakcje 2020, czyli miejsca, które warto odwiedzić w trakcie nadchodzących wakacji. W kategorii Miasta i miejscowości najwięcej głosów uzyskał Zamość, z kolei jeżeli chodzi o Parki Rozrywki, największe uznanie przypadło dla Magicznych Ogrodów.

Rozstrzygnięta została dziewiąta edycja plebiscytu Top Atrakcje 2020, w którym użytkownicy portalu PolskieSzlaki.pl wybierają najlepsze atrakcje w Polsce, czyli turystyczne hity nadchodzącego lata. Główne kategorie rankingu to: Miasta i miejscowości, Zamki i pałace, Parki Rozrywki, Inne atrakcje oraz Krajobrazy. Eliminacje przebiegały od 15 maja do 31 maja, pojawiło się w nich 160 miejsc, zarówno popularnych atrakcji chętnie odwiedzanych przez turystów, jak i takich, które czekają na swe odkrycie. Do finału zakwalifikowano po osiem miejsc w każdej z kategorii. W głosowaniu trwającym od 1 do 21 czerwca wybrano pięć równorzędnych, najlepszych atrakcji w Polsce.

W kategorii Miasta i miejscowości zwyciężył Zamek Ogrodzieniec znajdujący się w Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Na drugim miejscu znalazł się Zamek w Malborku a na trzecim Zamek w Mosznej. Kolejne miejsca zajęły: Łazienki Królewskie w Warszawie, Zamek Czocha, Pałac w Pławniowicach, Zamek Pieskowa Skała oraz Zamek w Łapalicach. W kategorii Krajobrazy najwięcej głosów zdobyło Morskie Oko, na drugim miejscu znalazły się Błędne Skały, na trzecim zaś Jura Krakowsko Częstochowska. Kolejne miejsca to: Sokolica w Pieninach, Tatrzański Park Narodowy, Jezioro Solińskie, Szczeliniec Wielki oraz Pustynia Błędowska. Jeżeli chodzi o Inne atrakcje, to na pierwszym miejscu znalazł się Szlak Orlich Gniazd, na drugim Kopalnia Soli w Wieliczce, na trzecim Kaszubski Park Etnograficzny. Dalej w kolejności znajdują się: Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, Wawel w Krakowie, Skansen w Chorzowie, Kopalnia srebra w Tarnowskich Górach oraz Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Na pierwszym miejscu w kategorii Parki Rozrywki znalazły się położone w naszym regionie Magiczne Ogrody. Uzyskały one 1777 głosów, co daje 38 proc. ze wszystkich oddanych na tę kategorię. Dalej w kolejności znajdują się: Zoo we Wrocławiu, Zoo w Chorzowie, Spływ Dunajcem, Park Mitologii w Zatorze, Park Miniatur w Inwałdzie, Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach oraz Rabkoland w Rabce Zdroju. W kategorii Miasta i miejscowości oddanych został 4638 głosów, z czego 1443 czyli 31 proc. przypadło dla Zamościa. Uznanie czytelników uzyskały również: Kołobrzeg, Kraków, Wrocław, Szczawnica, Sandomierz, Łeba a także Krynica Zdrój.

(fot. lublin112, materiały organizatora)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy