Miała być jedna jezdnia, będą dwie. Podpisano umowę na budowę drugiej części obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie podpisała z firmą Mota Engil Central Europe aneks do umowy budowy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Chodzi o dobudowę drugiej jezdni trasy.

W środę w Tomaszowie Lubelskim odbyło się podpisanie umowy na dobudowę drugiej jezdni do powstającej obecnie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Trasa budowana jest od końca 2018 roku, kiedy to ruszyły pierwsze prace. Oficjalne rozpoczęcie budowy miało zaś miejsce w maju 2019 roku. Początkowo trasa miała być jednojezdniowa, jednak wraz z decyzją o budowie drogi ekspresowej S17 do granicy kraju postanowiono o dobudowaniu drugiej jezdni.

Wykonawca będzie ten sam, mianowicie firma Mota Engil Central Europe, z którą przedstawiciele lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zawarli stosowny aneks do umowy. W ramach inwestycji powstanie druga jezdnia obwodnicy między węzłami Tomaszów Lubelski Północ a Tomaszów Lubelski Południe. Jest to ok. 5,4 km trasy, wraz infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie, w tym estakada nad doliną rzeki Solokija.

Jeżeli chodzi o terminy, to wykonawca rozpocznie prace od zaprojektowania drogi i uzyskania niezbędnych decyzji, w tym pozwolenia na budowę. Będzie miał na to 11 miesięcy. Potem będą mogły ruszać właściwe prace w terenie. Ich zakończenie planowane jest w IV kwartale 2022 roku.

Wcześniej, gdyż w połowie 2021 r., kierowcy mają już korzystać z powstającej właśnie jezdni na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Prace są już zaawansowane w ok. 70 procentach. Trwają roboty bitumiczne w ciągu trasy głównej, powstają drogi dojazdowe i obiekty mostowe. Na większości obwodnicy ułożona jest przedostatnia, bitumiczna warstwa wiążąca nawierzchni, a na węźle Tomaszów Północ pojawiło się oznakowanie pionowe oraz poziome.

(fot. UM Tomaszów Lubelski, GDDKiA)

4 komentarze

  1. TOMCZYK - UZDROWICIEL LUMPENPROLETARIATU

    czyli teraz będzie droższa bo można było za jednym razem robić dwie

  2. I tak właśnie rządzi PiS. Nie ma już jak za PO z PSL a ch z tą Polską wschodnią.

  3. za PO obie eski S19 i S12 by nie powstały
    Platworma Łobywatelska była przeciw w eurokołchozie

  4. Miał tupet bydlak

    Rudy oszust z Brukseli łgał w oczy , że na euro 2012 pojedziemy S17 z Warszawy do granicy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!