Miał wnyki i poroża zwierząt. 57-latek odpowie za kłusownictwo

We wtorek po południu policjanci razem z funkcjonariuszami straży leśnej przeszukali jedną z posesji na terenie gminy Michów. Mundurowi znaleźli tam metalowe wnyk oraz poroża z nielegalnego odłowu zwierzyny łownej.

Wczoraj policjanci z Lubartowa wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej na jednej z posesji w gm. Michów znaleźli narzędzia służące do nielegalnego odłowu zwierzyny łownej w postaci 3 wnyków, a także 7 sztuk poroża sarny i jedną sztukę poroża jelenia.

57-latek miał je powieszone na ścianach w mieszkaniu jako element dekoracyjny. Dzięki wspólnym działaniom ze strażnikami leśnymi na terenie pobliskiego kompleksu leśnego mundurowi znaleźli również zastawione urządzenia do łapania zwierzyny leśnej. Całość znalezionego sprzętu oraz trofea łowieckie zostały zabezpieczone.

Policjanci na miejscu sporządzili dokumentację, a mężczyznę zatrzymano i przewieziono do lubartowskiej komendy. Za zakładanie urządzeń do pozyskiwania zwierzyny łownej mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubartów)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Przed wojną nie można było brać z lasu bo las pański. Teraz zabrania tego państwowy aparat władzy. To co daje natura powinno należeć do ludu.

 2. Ciekawe …zwierzyna łowna należy do państwa i nie mozna na nią polować ,ale jak taka zwierzyna wyłazi na drogę i powoduje wypadki ,to już to państwo nie poczuwa się do odpowiedzialnosci za swoją wlasność ? Czyli typowa mentalność Kalego :Jak Kali ukraść komuś krowe to dobrze ,ale jak ktoś Kalemu ukraść to nie dobrze .Kazdy by chciał ponosić taką „odpowiedzialnosć „

 3. Pan się przyznał, że poroże jest z kłusownictwa? Przecież mogły to być zrzuty

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)