Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Miał na posesji skradziony samochód i elementy pojazdów pochodzące z przestępstw (zdjęcia)

Kryminalni z Ryk wspólnie z policjantami z Poznania zatrzymali mieszkańca powiatu ryckiego, który na swojej posesji miał elementy skradzionych pojazdów. Mundurowi ustalili, że były to części od 10 samochodów. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa umyślnego.

– Kryminalni z ryckiej komendy przy współpracy z policjantami z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Samochodowej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podczas realizacji czynności ujawnili na terenie jednej z posesji w powiecie ryckim samochód osobowy marki Ford, który kilka dni wcześniej został skradziony na terenie Niemiec – informuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Na posesji, na którą weszli policjanci znajdowało się dużo pojazdów i części od praktycznie nowych samochodów. To wzbudziło podejrzenia mundurowych, że te części również mogą pochodzić z kradzieży.

– Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. Przy współpracy z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie dokonano przeszukania posesji, w trakcie której ujawniono różnego rodzaju części samochodowe jak: silniki, siłowniki, półośki, drzwi, pocięte elementy karoserii, moduły sterujące, osłony, fotele i inne elementy wyposażenia aut, które pochodziły od 10 pojazdów, które wcześniej zostały skradzione na terytorium Niemic, Hiszpanii i Polski – wyjaśnia aspirant Łukasz Filipek.

W powyższej sprawie 49-letni mieszkaniec powiatu ryckiego usłyszał zarzuty paserstwa umyślnego. Prokurator Rejonowy w Rykach zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego.

Kodeks karny za przestępstwo umyślnego paserstwa przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

2 komentarze

  1. Obciąć takiemu ręce

  2. dozór policji…

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport