Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miał blisko 4 promile alkoholu i jechał rowerem z puszką piwa w ręce

Wczoraj w nocy na jednej z ulic Janowa Lubelskiego policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Jak się okazało po badaniu alkomatem, kierujący jednośladem miał blisko 4 promile alkoholu.

Wczorajszej nocy na jednej z ulic w Janowie Lubelskim policjanci z patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Mężczyzna jechał niepewnie, co więcej w ręce trzymał puszkę piwa.

Jak się okazało po badaniu alkomatem 33-latek kierował jednośladem mając w wydychanym powietrzu blisko 4 promile. Wkrótce cyklista za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2,5 tysiąca złotych. Sąd może orzec również zakaz jazdy rowerem.

10 komentarzy

 1. 4 promile podobno dawka śmiertelna a tu typ z browarem na rowerze nagina?

 2. Stężenie alko po krótkim czasie spożyciu zawsze będzie duże.. tzn wypić setkę wódki a dmuchnąć w alko po 20min pokaże 2promile albo i lepiej..

  • Nie.
   Może 2-3 minuty po setce wskaże wynik zawyżony.
   Ale 20 minut po piciu już normalny.
   I tylko w wypadku „mocnych” alkoholi.

   Zresztą przy badaniu trzeźwości, w wypadku dowolnego „niezerowego” wyniku, badanie powtarza się po kwadransie. On musiał mieć te 4 promile… a piwo pewnie jako „podtrzymywacz dobrostanu” wiózł.

 3. Hommage! Jechał i piwa nie rozlał.

 4. Dyrdymałkiewicz nijaki

  Miał blisko 4 promile alkoholu i jechał rowerem z puszką piwa w ręce
  I niech mi tu kto napisze, że Polak nie potrafi, jak nic dam po łapkach

 5. Urwał się z Carnawalu Śtukmiszców?

 6. Po setce wódki będzie 0.5 promila lub 0,8 promila

 7. Mi kiedyś w janowskim szpitalu na krwi wyszło około 6promila a potem w Lublinie 2promille. A chodziłem lekko chwiejnym krokiem. Także z to nadaniami tam na krew byłbym bardzo ostrożny.

Dodaj komentarz

Z kraju