Mężczyznę przygniótł ciągnik rolniczy (zdjęcia)
12:51 22-07-2024 | Autor: redakcja
Zdarzenie miało miejsce wczoraj po południu w Sadurkach w powiecie puławskim. Nałęczowscy policjanci interweniowali w związku z wypadkiem przy pracach polowych. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy, potrzebuje pomocy lekarskiej. Na miejsce zadysponowani zostali policjanci, strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego.
– 35-letniemu kierującemu ciągnikiem rolniczym marki Ursus została udzielona pomoc, mężczyzna trafił do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie doznał ciężkich obrażeń ciała, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z ustaleń policjantów wynika, że gdy 35-latek zjeżdżał ciągnikiem ze wzniesienia, z przyczepą załadowaną zbożem, w pewnym momencie przyczepa popchnęła ciągnik, który przewrócił się, przygniatając kierującego – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.
Na szczęście kilkaset metrów dalej, na innym polu znajdował się mężczyzna, który zauważywszy, co się stało, natychmiast udzielił pomocy poszkodowanemu i wezwał służby, w tym zespół ratownictwa medycznego.
– Apelujemy o o szczególną ostrożność podczas prac polowych i gospodarskich. Pośpiech, zmęczenie, niesprawny sprzęt i brak wyobraźni powodują, że o wypadek nietrudno. Zdarzenia te, często tragiczne dotyczą nie tylko osób dorosłych, pracujących w gospodarstwie rolnym. Szczególną uwagę należy więc zwrócić na dzieci, które pomagają rodzicom bądź też znajdują się na terenie gospodarstwa – apeluje komisarz Ewa Rejn – Kozak.
Kiedy ktoś się weźmie za randapiarzy co jadą kombajnami z podpiętym hederem?
Goń się tłuku
Kiedyś przymykałem oko na to ale po tym jak blokujecie drogi zwykłym i nic nie winnym ludziom dzwonię i informuję o takich sprawach. Pryskanie za dnia randapem i inną chemią też już na sucho wam nie przejdzie. Oko za oko.
Po twoim wpisie można poznać że jesteś lewackim głąbem dla ciebie każdy oprysk to randap idź człowieku do szkoły bo wstyd że takie gamonie chodzą po tym kraju.
a kursy na opryskiwanie zaliczone ? zeszyt oprysków w kieszeni ? i oczywiście po zachodzie słońca bo inaczej zgłoszenie do odpowiedniego organu
Możesz sobie zgłaszać ile chcesz proponował bym ci zająć się zbieraniem puszek i butelek to nie będziesz zazdrościł i trochę dorobisz.
O kołek zamienił osp na WOT, dostał 500 zł miesięcznie i karabin bez naboi i teraz człowiek sukcesu, będzie na zarobek wysyłał.
W latach ’80 czy ’90 też jeździły i nikogo doopsko nie piekło z tego powodu .
Teraz się napchało miastowych kredyciarzy na wieś i próbują 5rać wyżej niż mają otwór wylotowy swoich złotych myśli .
Kredyciarze, czy nie kredyciarze – przepisy kodeksu drogowego są jasne, masz zdjąć heder i tyle.
A jak cie doopa o to piecze, to sobie czymś posmaruj.
Maniek nie musi odpinać hederu o ile nie przekracza on szerokości pasa jezdni czyli 5 m. Tak więc mordka w zatrzask i cicho. Bo tym ludziom zawdzięczasz, że masz co zjeść. Wkrótce czekają cię robaki i muchy w sosie z glisty ludzkiej. Ciesz się tym co masz.
Równie dobrze, dzięki tym nieściągającym powyżej 5m mogę zawdzięczać śmierć, także sam morda w kubeł i nie ujadaj.
błeeeeee … mam co jeść bo pszenicę kupiliście na ukrainie i rzepak też tylko lament że ceny trochę spadły i kasy już się nie zarobi tyle by na łałdi szwarcantracyt na tedeiku starczyło
Nie widziałem kombajnu z hederem, co by się na jednym pasie mieścił. Więc albo na pobocze, albo czekamy na policję.
Kto ci to powiedział ezop
Kolejny sprawny zestaw pojazdów
Tłuki z miasta mieliście blokować dojazd na pole podczas żniw co zabrakło odwagi
Rolnik oni zesrali się z wrażenia widząc nowe ceny Tuska. hahaa
A co masz do miasta dopłatowy trolu unijny?
Ja nie blokuje, tylko nagrywam i zgłaszam policji.
Oj hamulców nie popiół, nie jestem za karaniem i mandatami ale sprawność niektórych mijanych pojazdów jest przerażająca , co do hederu, ja kupiłem taki co ma 3,6 m, zapłaciłem 100 w starostwie za kwit pozwalający jeździć moim kombajnem po szosach , oc jest, wszystko sprawne na tip top i nie boje się policji ani sfrustrowanych konfidentów 🤣🤣🤣
A byłeś na blokadach?
Byłem
Nie nie byłem bo mam swój rozum i nie dam się napuszczać Na innych 😁
Pawlak powiedział: „Świat nie dzieli się na zagranicznych i krajowych, a prosto na mądrych i głupich.”
Tu można to spokojnie sparafrazować: „Świat nie dzieli się na rolników i miastowych, a prosto na mądrych i głupich”.
Ty najwyraźniej należysz do tej pierwszej grupy 🙂
Przestraszysz to się bankrucie, ale komornika.
Kolejny srolnik na KRUSIe z 5 ha? W polu do bani, w robocie do d… Fachowiec z … Z pola nawozi gnój i błoto na szosę ! Pryska wszystko na Maxa i czeka na jakąś klęskę żeby wyć : doooj ! Rolnicy to mają min 50 ha! To są prawdziwi rolnicy, którzy nie żyją z UE dotacji. A ofierze wypadku , szybkiego powrotu do zdrowia !
A ja mam właśnie pięć hektary i z pola mam rocznie 50 000 plus do tego pracuję i zarabiam 6tyś miesięcznie stać mnie na wszystko.
A napisz co siejesz
Karma wraca z nawiązką, zero współczucia dla polskiego gumofilca za blokady drogowe
Kolejna przyczepa bez hamulców. Dlaczego ten w miarę młody człowiek lekceważy zasady bezpieczeństwa?
Tak gwoli wyjaśnienia – ja jestem właśnie takim miastowym przesiedleńcem (choć do okresu szkoły średniej mieszkałem na wsi) – nigdy nie dzwoniłem, gdy widziałem kombajn z hederem, i zawsze zjeżdżam ile mogę, aby kombajniście ułatwić przejazd.
Ale co ludziom krwi napsuliście tymi durnymi blokadami…
Jak się nie ma w głowie, to trzeba pole orać i czekać aż państwo odkupi. Ahahaha a potem dziadowanie i trza czekać na dopłaty, bo na paliwo i nawozy nie ma, tacy z was biznesmeni. Rolnik, to ma 500 hektarów i nie ma powodu strajkować a wy to zwykły plankton i to was zaorać trzeba, roszczeniowa hołota jak te śląskie rylce, czarne pazury.