Mężczyzna chciał skoczyć z mostu. Ponad godzinę trwały negocjacje, udało się go uratować (zdjęcia, wideo)

Ponad godzinę trwała akcja ratunkowa na moście nad Bystrzycą w ciągu ul. Muzycznej w Lublinie. Policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy starali się przemówić do rozsądku mężczyźnie, który usiłował skoczyć z mostu.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 11 na ul. Muzycznej w Lublinie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że na most nad Bystrzycą wszedł mężczyzna, który zamierza targnąć się na swoje życie. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Mężczyzna znajdował się na wysokości ponad 10 metrów. Nie pozwalał nikomu do siebie podejść. Dodatkowo ukształtowanie terenu sprawiało, że nie było możliwości rozstawienia na dole skokochronu. Teren został zabezpieczony zaś policjanci rozpoczęli negocjacje z desperatem.

 

 

Po ponad godzinie funkcjonariuszom udało się obezwładnić desperata. Następnie przeskoczyli przez bariery i udaremnili mu skok. Został on przekazany ratownikom medycznym. Jak nas poinformowano, mężczyznę przetransportowano do szpitala neuropsychiatrycznego, gdzie trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

 

(fot. wideo – lublin112.pl)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. No i fajnie.. pozna nowych kolegów z abramowickiej.

 2. A niech by skoczył. Selekcja naturalna.

  • niejestemcebulakiem

   pewnie, co tam, że człowiek, co tam, że przeszedł załamanie nerwowe, może umarl mu bliski na koronę, a on stracił pracę, nie ma z czego żyć, za co zapłacić rachunki, co tam, przecież to tylko człowiek, idiota w dodatku, bo chciał skoczyć, najważniejsze, że ty jesteś taki fajny i masz się dobrze, w ogóle to tylko ty powinienś żyć na tym świecie

   • Hej znasz choć jedną osobę chorą na koronkę? Tylko jedną chociaż?? Nie w kwarantannie po powrocie z kąśtam ale chorą??? Znasz??

   • Wiesz ile przedsiębiorstw jest zamkniętych teraz? Ile zakładów poucinalo etatów a ile pomniejszyło pensje?
    Gdyby tak rzeczywiście było, stałbyś w kolejce do skoku z.mostu, długiej kolejce.
    Jak ktoś sobie nie radzi z życiem i nie szanuje, probujac się zabić bądź też robiąc szopkę w celu zwrócenia na siebie uwagi, niech ginie.
    Ja nie mam zamiaru za psychicznie chorego placic i tak zresztą na każdym kroku upośledzony fizycznie/psychicznie siedzi na socjalu. Basta!

   • Nie chcę cię martwić, ale jesteś cebulakiem! Jest wiele miejsc gdzie możesz zgłosić się jak masz kłopoty: jeśli nie chcesz/nie widzisz sensu takich działań to wybierasz skuteczną formę opuszczania tego świata, bez angażowania służb, które mogą być potrzebne gdzie indziej. Takie żałosne osobistości jak ta z artykułu zamiast pójść do psychiatry/pomocy społecznej będą demonstracyjnie udawać, że chcą popełnić samobójstwo.

 3. Uratować…. rzeczywiście skok z 10 metrów na grząską przyrzeczną trawę to skok śmierci…

  • niejestemcebulakiem Daj sobie spokój z czytaniem komentarzy. W większości są to wpisy osób, które są zakompleksione i nie mają nic mądrego do powiedzenia ani napisania. Uwierz mi, że od jakiegoś czasu czytam tylko interesujący mnie artykuł i dobrze się z tym czuję. Szkoda nerwów i czasu. Idioci byli, są i będą.

 4. Nie mam pojęcia, kto dał im prawo w ingerowanie w decyzje tego gościa. Jego życie, jego sprawa. Powinien zostać tylko poinformowany, że jak to też mu nie wyjdzie i przeżyje, to nie będzie leczony na koszt podatnika. Po tym oświadczeniu wszyscy do domu i człowiek niech sobie decyduje. Nikt nie ma prawa mu się wtrącać.

  • Ten gość potrzebował pomocy. Bardzo chętnie rozmawiał z policjantem, była też jego żona, widać że potrzebował rozmowy i wsparcia. Policjanci wyczuli dobrze moment i go złapali. Gość wyglądał na takiego pod wpływem alko więc ingerencja służb była jak najbardziej właściwa. Człowiek po alko i w dole robi różne rzeczy od których może nie być już odwrotu…

 5. Ale se most wybrał… nisko, haszcze zaraz i jeszcze rzeka… nawet by nogi nie złamał skacząc 🙂 jak taki kozak niech na drugi raz z wieżowca skoczy:)

 6. „Jutro świat nabierze lepszych barw”. Dobrze, że go uratowali.

 7. Jak bys mial taka zone, to tez bys chcial skoczyc. Zalanie nerwowe przez 17 lat przezywa. Mial kase bylo dobrze brak kasy trzeba zgnoic. Stopa zyciowa sie pogorszyla i oto rezultat.

  • Tak dużo kobiet robi. Jest kasa – jesteś bogiem, kasa się skończy to jesteś zerem i nieudacznikiem. Większość niestety to materialistki.

  • Hahahah tak oczywiście jakby byl święty, nir masz pojecia to nie pisz bredni

  • Hahahah tak oczywiście jakby byl święty, nir masz pojecia to nie pisz bredni. Zreszta takie mial zalamanie ze chodzil i nie powowm co robił

 8. Przegrałem przez niego 10 zł.

 9. DOWIEDZIAL SIEBIE ŻE DUDA BĘDZIE DALEJ PREZYDENTEM. A tak na poważnie, szkoda chłopa.

 10. Ja bym go jeszcze popchnął tam jest nisko

 11. kto poniesie koszty tej zabawy niedopitego ?Oczywiście zadłuzone miasto. Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Żeby tobie na trzeźwo nie przyszło kiedyś do głowy, że jedynym wyjściem jest samobójstwo.

 12. Jednego by bylo gamonia mniej

 13. Jeżeli świadomie podoił taką decyzję to jego wola, a jak chciał zrobić popisów ę to zdecydowanie obciążyć go kosztami akcji ratunkowej i dodatkowo nałożyć znaczącą karę finansową.

 14. Przecież nic by mu się nie stalo poważnego.. taka wysokość to ludzie często sobie skaczą dla zabawy

 15. Nie wiem jak było w przypadku tego człowieka ,ale teraz tak jest , że czasem to jedyne wyjście zostaje ,gdy jest człowiek prześladowany że wszystkich stron ,ja mieszkam np w takiej gminie w powiecie zamojskim,totalny ciemnogród , człowieka , który nie jest bogaty, wpływowy i nie ma znajomości ma się za nic. Żyje tutaj już tyle lat ,od wielu lat zmagam się że straszną nerwicą ,ale miejscowi mieszkańcy uważają , że wiedzą lepiej i uważają mnie za chorego psychicznie i narkomana ,bo jak to mówią mam głupie oczy,a oczy takie mam ,bo są takie bóle głowy.Normalnie pracuję zawodowo,mimo to ludzie mi ubliżają ,na posesji na wsi nie mam płotu i chodzą sobie ludzie i jeżdżą przez mój teren prywatny ciągnikami,qadami ,mi nie wolno chodzić do sklepu ,pod sklep,a nawet na własne pole, dokuczają , wyzywają, układają mi kamienie na polu,nie chodzę do sklepu ani w jego obręb ,bo jak mnie pobiją za wygląd ,to policja powie , że to moja wina ,a jak ją kogoś pobiję w obronie własnej ,to pójdę do więzienia.Byly już kilka razy próby pobicia, byłem szarpany ,uderzony w twarz, były groźby , grożono mi pobiciem butelką szklaną po alkoholu ,ale ja nie mam znajomości.Znajomosci mają właściciele sklepu i pijaczki w nim przesiadujący ,a mnie uważają za narkomana i głupka w promieniu 20 kilometrów .Nie mogę nigdzie się poskarżyć , przestałem chodzić i prosić policję o pomoc ,bo jest jeszcze gorzej.Byl taki przypadek , że podszedł do mnie taki pijący ze sklepu i chwycił mnie za ubranie i pewnie by mnie wtedy zakopał na śmierć ,a mi udało się go odepchnąć i w efekcie stracił przytomność i jeszcze go cuciłem i zawlokłem pod dom i nigdzie tego nie zgłaszałem ,bo się bałem , że będzie moja wina tak byłem zastraszony.Wiem że ludzie tu chcieli by ,bym popełnił samobójstwo jak ten z mostu z Muzycznej.Taka jest nienawiść ,bo ja mam nieprzyjemny wygląd.

 16. Gdzie mam się przeprowadzić ,to podobno jest kraj w którym jest równość i każdy ma mieć równe prawa , nieważne czy syn biednego rolnika czy policjanta,czyli ty gdjgkz ,to byś uciekał ,tu byś zostawił , wszystko to w czym się wychowałeś,to ja będę teraz dawał ludziom takie mądre rady,jak cię kto prześladuje to uciekaj.

 17. 10 lat temu skakało się z mostu obok cukrowni czy dalszych rur nad bystra w ramach rekreacji w wakacje i nikt afery nie robił.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach