690 680 960

Meteorolodzy ostrzegają o gołoledzi. Drogi i chodniki mogą być śliskie i niebezpieczne

Po północy, w części naszego regionu, mogą wystąpić niekorzystne warunki do jazdy. Chodzi dokładnie o gołoledź, którą prognozują meteorolodzy. To sprawi, że jezdnie i chodniki staną się śliskie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla części naszego regionu. Chodzi o powiaty w północnej części regionu: bialski, lubartowski, łukowski, parczewski, puławski, radzyński, rycki a także miasto Biała Podlaska.

Jak wyjaśnia synoptyk IMGW Kamil Walczak, między godz. 1:00 a godz. 8:00 prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od -1°C do 0°C, temperatura minimalna przy gruncie od -2°C do -1°C.

To wszystko sprawia, że na drogach i chodnikach będzie ślisko. To zaś stwarza zagrożenie dla kierowców oraz pieszych. Podobna sytuacja ma występować również na terenie całego województwa mazowieckiego.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Ciekawe czy „drogowcy ” też dostają takie ostrzeżenia ,bo znając życie to wyjadą jak już rozwalą się na lodzie wszyscy którzy licżac na drogowców wyjadą w podróż

  2. Niech meteorolodzy dzwonią do drogowców.
    Bo inaczej drogowcy dowiedzą się za późno 😉

  3. Miasto Biała ha ha ha ha ha ha ha

  4. Drogowcy powyłączali wszelkie telefony żeby przypadkiem za wcześnie nie zacząć swojej pracy😉😁😁😁

Kursy walut

  • USD 3.9769zł -0.83%
  • GBP 5.0142zł -0.36%
  • EUR 4.3543zł -0.41%
  • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas