Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mercedes zderzył się z autobusem. Jedna osoba w szpitalu

W niedzielę wieczorem na al. Solidarności doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Mercedes uderzył w autobus.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:30 na skrzyżowaniu al. Solidarności i Dolnej 3-go Maja w Lublinie. Jadący w kierunku Zamościa osobowy mercedes uderzył w skręcający od strony zamku w kierunku centrum autobus komunikacji miejskiej linii nr 2. Jak się okazało, pomocy medycznej wymagał kierujący mercedesem, który został przez pogotowie ratunkowe przewieziony do szpitala.

Na miejsce przyjechała straż pożarna w celu neutralizacji znajdujących się na jezdni płynów eksploatacyjnych. Spowodowało to, że al. Solidarności była przez blisko godzinę całkowicie nieprzejezdna. Policja kierowała ruch objazdem przez al. Kompozytorów Polskich i Północną.

Jak wyjaśniali kierowcy, zarówno jeden jak i drugi mieli zielone światło. W tym przypadku najprawdopodobniej sprawę rozstrzygnie sąd, a to ze względu na zbyt krótki cykl zmiany świateł na skrzyżowaniu, który powoduje że kierowcy jadący w stronę centrum, mają zbyt mało czasu na opuszczenie skrzyżowania.

Mercedes zderzył się z autobusem. Jedna osoba w szpitalu

(fot. lublin112)
2014-03-16 19:50:08

8 komentarzy

  1. kierowcy autobusów jeżdżą jak chcą i wjeżdżają na skrzyżowanie na pomarańczowym świetle, wczoraj sam byłem świadkiem jak wjechał na pomarańczowym świetle i nie zdążył opuścić skrzyżowania przez co zblokował skrzyżowanie co uniemożliwiło manewry skręcania innym pojazdom z innych pasów ruchu. BO WIĘKSZY TO MYŚLI ŻE MOŻE WIĘCEJ !!!

    • a i też to był kierowca autobusu numer 2 !!!

    • To nie wina kierowców autobusów tylko całego mpk (chodzi mi tylko o mpk) bo mają za krótki czas na dojechanie z przystanku do przystanka, cały Lublin jest teraz w korkach, a rozkład nw kto układał….

  2. Autobusu nie zatrzymasz tak szybko jak osobówki…

  3. Nie ma fizycznej możliwości, żeby obaj mieli zielone. To skrzyżowanie ma prosty cykl-najpierw jadą wszystkie pasy w kierunku Zamku, potem lewoskręt w Prusa stoi i ruszają pasy na wprost w kierunku na Warszawe. Następnie stają pasy na wprost w kierunku Zamku i wtedy rusza lewoskręt w Dolną 3 Maja. Podejrzewam, że facet Mesiem po prostu chcial poleciec na czerwonym- chyba, że kierowca MPK był na tyle głupi żeby skręcić na czerwonym… W każdym razie nie mogli mieć obaj zielonego w tym samym czasie.

    • Empek wjechał na późnym zielonym, krótka faza , której tam praktycznie brakuje i kierowca mesia , który wjechał na wczesnym pomarańczowym lub od razu na zapalającym się zielonym , nie zwróciwszy uwagi na zjeżdżający ze skrzyżowania autobus. O ile mi się dobrze wydaję to powinien tam być monitoring i nie powinno być problemu z ustaleniem sprawcy.

  4. Ale czasami są zmiany cykli świateł i dziwnym trafem różne kierunki mają takie samo światło.Zaobserwowałem taki fakt na placu bychawskim.Codziennie o stałej porze,raz.