690 680 960

Mecz Szwecja – Armenia zostanie rozegrany na Arenie Lublin

Mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy do lat 21 w piłce nożnej pomiędzy Szwecją a Armenią zostanie rozegrany na Arenie Lublin. Niestety, spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Za tydzień, a dokładnie we wtorek 13 października, w Lublinie rozegrany zostanie jeden z meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy do lat 21 w piłce nożnej. Na Arenie Lublin spotkają się reprezentacje Szwecji i Armenii. Obie drużyny przyjadą do Lublina 11 października, zaś następnego dnia odbędą się oficjalne treningi na stadionie. Piłkarze przez te kilka dni będą mieszkać w lubelskich hotelach.

Spotkanie obu drużyn było zaplanowane w Szwecji. Jednak okazało się, że obowiązujący w tym kraju obostrzenia związane z Covid19 wymagają, aby cała ekipa z Armenii została objęta kwarantanną. Dlatego też postanowiono poszukać innego obiektu, w którym mecz mógłby zostać rozegrany. Szwedzki związek piłkarski, mając do wyboru kilka neutralnych stadionów, wybrał Arenę Lublin.

Szwedzi już rozgrywali mecze w Lublinie. Podczas mistrzostw Europy U21 w czerwcu 2017 roku na Arenie Lublin zremisowali z Polską 2:2 oraz przegrali ze Słowacją 3:0. Wiele osób powinno też pamiętać, jak szwedzcy kibicie przeszli ulicami Lublina na stadion miejski. Kolorowej paradzie poruszającej się w kierunku Areny Lublin towarzyszyły śpiewy, dobra zabawa i serdeczne pozdrowienia dla mieszkańców Lublina.

(fot. lublin112/archiwum)

11 komentarzy

 1. Szwedzi z pewnością będą bez maseczek 😉

  • na kolanach w kosciele tez nie zobaczysz…

   • A mój syn płacze bo kocha piłkę i chciał iść na mecz… Żebyście widzieli jak na stadionie błyszczą mu oczy ze szczęścia…
    niech to szlak… drażnią tylko ludzi tym wszystkim…

  • W Szwecji nie wydaje się zakazów i nakazów ale zalecenia wydane przez głównego epidemiologa. I Szwedzi się do tego stosują. Jest tam zalecenie noszenia maseczek i naszą. Idą swoją drogą nie robią lokdownu, nie zamykają szkół, barów ale stosują się do zaleceń. Tam nie ma zakazu organizacji imprez masowych ale jest zalecenie by nie organizować i nie organizują. To jest ta subtelna różnica między Szwecją a Polską.

   • Tylko popatrz kolego ile osób mieszka w Szwecji w stosunku do jej powierzchni a ile osób mieszka w Polsce w stosunku do jej powierzchni. Powierzchnia obu krajów jest proporcjonalnie porownywalna. Także znajdź odpowiedź. Pozdrawiam

    • A co ma powierzchnia i liczba mieszkańców do stosowania się do nakazu. Chyba tylko to że jak jest nas więcej to statystycznie mamy więcej głupków. W Szwecji chodzi o to że tam zalecenia wydaje główny konsultant epidemiologiczny, ludzie się stosują i nikt nie wyciera sobie gęby ichnią konstytucją.

     • bo biedni szwedzi robią zakupy, uczą się, chodzą do lekarza i jedzą w skandynawskich bezkresnych lasach…
      XYZ w d… był i g… widział… W Finlandji, Szwecji i krajach beneluksu w maseczce chodzi może 1 na 10 w sklepach itp… W Norwegii już trudno spotkać głupka w maseczce (bo tam to wstyd i dowód na brak rozumu…)
      No ale to biedne i głupie narody więc co się dziwić…!

  • Dawno dawno temu kiedy Turysta bywał w Swenska na wakacje pracując kiedy studiował. To doszedł do takiej konkluzji, ż tam jest tyle salonów z nowymi autami to w lubelskim kościołów. Więc jak wasze relacje z sasiami maja być dobre,jak wasze miejsce jest na kolanach przed zydowskim bogiem (SIC)

 2. Komu to potrzebne.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska