Nie masz Polsatu? Nie obejrzysz meczów z udziałem reprezentacji Polski

Polska reprezentacja w siatkówkę radzi sobie bardzo dobrze, ale nie wszystkim dane jest oglądać sukces narodowej drużyny. W sprawie, tak bulwersującej ogromną rzeszę polskich kibiców, zareagowało wczoraj Ministerstwo Sportu i Turystyki a dzisiaj TVP.

Internet gotuje się od komentarzy osób, które nie mogą oglądać meczów polskiej reprezentacji w siatkówkę. Nie tylko tych, którzy nie mają wykupionych odpowiednich pakietów w Polsacie ale również ci, którzy wykupili dostęp mają problem z ich obejrzeniem. Na profilu na Facebooku Cyfrowego Polsatu od kilku dni przewija się jeden temat – płatnej transmisji z mistrzostw. Od wczoraj w sprawie głos zabrało m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki a także rzecznik TVP.

Rzecznik TVP Jacek Rakowiecki informuje – Decyzja o tym, że wszystkie możliwe prawa do telewizyjnej transmisji mistrzostw posiadać będzie wyłącznie Polsat, zapadła już we wrześniu 2008 r., na skutek trójstronnego porozumienia Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) i Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Polsatu. Telewizja Polska, choć chciała, nie mogła nawet złożyć oferty, bowiem nie było oficjalnego przetargu. Przypominam też, kiedy na miesiąc przed mistrzostwami Telewizja Polsat oficjalnie ogłosiła – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – że mistrzostwa mogą okazać się dla niej deficytowe i zaapelowała do nadawców telewizyjnych w Polsce o odkupienie od niej praw do transmisji, TVP była jedyną stacją, która natychmiast taką ofertę złożyła.

Odpowiedzią Polsatu na tę ofertę była informacja, że kwota, jaką TVP zaoferowała za prawa do transmisji meczów polskiej reprezentacji, jest dla Polsatu za niska i bez próby podjęcia dalszych negocjacji nadawca ten zerwał kontakt z Telewizją Polską i poinformował o zakodowaniu transmisji z mistrzostw.

Telewizja Polska głęboko ubolewa, że miliony polskich widzów nie mają w efekcie takich decyzji organizacji siatkarskich i Polsatu dostępu do tak ważnego sportowego wydarzenia lub dostęp ten jest płatny i to w znacznej wysokości. Ze swej strony jednak TVP uczyniła absolutnie wszystko, co możliwe, by do takiej sytuacji nie doszło.

– Jak to jest możliwe, że w kraju gdzie odbywają się mistrzostwa świata w siatkówkę monopol na relację z meczów ma jedna telewizja, która wprowadziła płatny abonament na oglądanie spotkań. To niezgodne z prawem zmuszać Polaków, którzy nie korzystają z dekoderów telewizji Polsat, do zakupu relacji z meczów drużyny, która ma szanse na medal. Dla dzieci, dla młodzieży tego typu działanie Polsatu i brak reakcji ze strony państwa polskiego, pokazuje jak skomercjalizowane zostało święto sportu. Nie do pomyślenia jest aby w kraju gdzie są mistrzostwa dostęp do nich był ograniczony, co nie jest zgodne z ustawą o radiofonii i telewizji. Blokowanie, kodowanie relacji z tak ważnych meczów jest skandaliczne – przecież to mali Polacy przez sport kształtują swoje postawy i swoje zainteresowania sportem. W tej chwili relacja z meczów została zamknięta dla wąskiej grupy osób „Tych które mają pieniądze na relacje”. Każe się płacić za coś co powinno być dla każdego Polaka za darmo – przecież to reprezentacja Polski – nas wszystkich Polaków a nie reprezentacja tych, którzy mają abonament w Polsacie – napisał do nas Czytelnik Zbigniew z Lublina.

Pod naporem krytyki i elektronicznej korespondencji Ministerstwo Sportu i Turystyki zabrało wczoraj głos w sprawie publikując oświadczenie:

„Ministerstwo Sportu i Turystyki oświadcza, iż nie jest organizatorem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 ani nie jest właścicielem praw telewizyjnych do pokazywania tej imprezy. Nie ma zatem możliwości, by w jakikolwiek sposób mogło wpłynąć na transmisję meczów w kanałach otwartych.

Resort sportu i turystyki sfinansował przygotowania siatkarzy do Mundialu. Ponadto na samą imprezę przekazał kwotę dotacji w wysokości 3 500 000 złotych. Na mocy obowiązującego prawa kwoty te zostały przekazane Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. Pierwsza z nich w całości musi zostać przeznaczona na cele sportowe i szkoleniowe, mające na celu jak najlepsze przygotowanie naszej reprezentacji do mistrzostw świata w Polsce.

Z kolei środki z przyznanej dotacji na mistrzostwa świata można przeznaczyć w m.in. na: wynajem obiektów wraz z kosztami wynikającymi z wymogów określonych przepisami o bezpieczeństwie imprez masowych; pokrycie kosztów organizacji imprezy określonych wymogami przepisów międzynarodowych federacji sportowych, organizację transportu zawodników, osób towarzyszących, gości, sprzętu czy koszty produkcji sygnału emisyjnego TV lub inne formy prezentacji imprezy, w szczególności filmy, video-klipy, audycje radiowe.

Jak wynika z powyższego związek mógł ją również przeznaczyć na koszty produkcji sygnału emisyjnego. Decyzja, na który z celów zostanie przeznaczona dotacja należy w tym przypadku jedynie do Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie zaś do Ministerstwa Sportu i Turystyki.”

Na organizację imprezy sportowej przekazano 3 500 000zł z podatków mieszkańców tego kraju, w postaci dotacji. Polaków dzieli się mistrzostwami świata w siatkówce na tych, którzy mają dekoder i nie mają oraz na tych, których stać na oglądanie i tych co nie mają na to pieniędzy.

Czy oznacza to, że w dzisiejszych czasach oglądanie sportu to przywilej dla bogatych?

Oczywiście mistrzostwa otwarte są dla każdego, kto ma m.in. internet LTE w Plusie. Czy to nie jest tak, że próbując przyciągnąć nowych abonentów, tak telewizja Polsat jak i operator Plus, przez to „embargo” na mistrzostwa w siatkówce, odczują na własnej skórze krzywdzącą dla milionów Polaków decyzję o wprowadzeniu płatnych transmisji z mistrzostw?

Te pytania na chwilę obecną są bez jednoznacznej odpowiedzi, ale już teraz wiadomo, że decyzja Polsatu o zakodowaniu mistrzostw sprawiła, że pod naporem kibiców zaczynają się tłumaczyć ze swoich decyzji i posunięć osoby odpowiedzialne nie tylko w Polsacie ale także w TVP czy MSiT.

Wszystkich zachęca się do kibicowania ale nie wszyscy mają możliwość zobaczenia jak ta reprezentacja gra, wygrywa, nie dane jest po prostu Polakom cieszyć się ze zwycięstwa polskiej drużyny, a może od niedawna drużyny abonentów Polsatu i Plusa?

Już teraz widać, że czkawką odbije się Polsatowi wprowadzenie kodowania transmisji. Kibice w sieci wymieniają się linkami do stron gdzie za darmo można obejrzeć mecze reprezentacji. Co chwila pojawiają się nowe adresy na forach i oficjalnych fan page’ach, tak cyfrowego Polsatu jak i Polskiego Związku Piłki Siatkowej, umożliwiające oglądanie meczów siatkówki już od… 6zł. Co ciekawe w tej cenie można otrzymać kod na każdy mecz.

Wypowiedź Dominika Libickiego prezesa grupy Cyfrowy Polsat

2014-09-03 19:29:36
(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Jak to jest mozliwe ze Ministerstwo Sportu nie ma wplywu na to co sie dzieje przeciez to jest REPREZENTACJA POLSKI i oni graja dla nas dla Polakow!!! jest tylko jedno wytlumaczenie… posat poprostu „wspomogl finansowo” MSiT i PZPS… Nikt nie patrzy na zwyklego obywatela tylko patrzy gdzie i jak mu dokopac i na nim zarobic… J***c to wszystko…

 2. Tak to jest jak jest wszystko wysprzedane w kraju… Dzięki

 3. Przy okazji powinni przypomnieć żeby płacić abonament.

 4. bałwany nad bałwanami.
  jak to jest możliwe że siedzicie i płaczecie że nie ma mundialu w tvp a nikt nie poskrobie się w głowę i nie zakrzyknie: „zaraz, zaraz! płacę abonament dla TVP?! to niech TVP kupi mecze!” TVP zdziera kasę, kontrole chodzą po domach i szukają telewizorów wlepiając mandaty za brak opłat abonamentu, zaraz mają obowiązkowy podatek wprowadzić na TVP, a kasa ta idzie (jak krew w piach) na klan, m jak miłość, rodzinkapl albo inną mdłą papkę dla zakompleksionych imbecyli:/ telewizje inne niż TVP utrzymują się same więc jakim wałem publiczna z dofinansowaniem nie ma kasy na święto sportu w polsce?;/ inna sprawa że o mistrzostwach trąbiło się od pół roku a dopiero po pierwszych sukcesach siatkarzy podniosły się głosy o dostęp do transmisji. było się zacząć wykłócać 6 miesięcy wstecz 😛 życzę miłego oglądania ojca mateusza na TVP1 dzisiejszego siatkarskiego wieczoru :]

 5. Marysia - nie zawsze dziewica

  Czasy kiedy mieliście takie transmisje za darmo dawno minęły i raczej się nie wrócą.
  Polsat jest telewizją nie dotowana z opłat abonamentowych więc jakoś muszą zarabiać na swoje utrzymanie. A TVP trwoni abonamentowe pieniądze w sposób dowolny, nie zawsze zgodny z oczekiwaniami widzów. Niech zaczną kontrolować ich wydatki to okaże się, że

 6. Polsat to niezly przewal ten pierd…ny buc z POSATU juz raz zakodowal mistrzostwa swiat bodajze w korei bo ponoc tez niebylo oplaclne darmowe nadawanie a tvp zawsze mistrzostwa swiata w pilce noznej nadawala dla wszystkich i caly mundial nie tylko mecze reprezentacji polski. Oddajcie im te dekodery niech padnie ten nienasycony kasa dziad!!!!!!!!!!

 7. Hahaha.Mam Cyfrowy Polsat i mam całą Siatkóweczke i całe mistrzostwa oglądam Live.Są 4 kanały na dekoderze CP przeznaczone tylko dla siatkówki.Super.Bo najlepiej za darmo tylko brac.I płakać ze w tvp nie ma mistrzostw.Jestem w pełni ustysfakcjonowany że polsat przejął prawa do emisji mistrzostw.CHCECIE OGLĄDAĆ PŁAĆCIE.A ZA DARMO TO MOŻNA W GĘBĘ DOSTAĆ I NA TO TRZEBA ZASŁUŻYC.pOLSAT TAK TRZYMAJ.WIECEJ TAKICH TRANSMISJII

 8. PZPS!!!!PZPS!!!JE**Ć!!! JE**Ć!!! PZPS!!!! I POLSZMATE TEŻ!!!!!!!!!!!!!!!

 9. informacja gdzie można oglądać mecze MŚ w siatkówce 2014: http://www.polszmat.pl

 10. Właśnie wruciłem z Bułgarii. Tam mecze lecą na zwykłych kanałach. Brawo panowie. Jak z tego kraju nie spierd….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9189zł 0.23%
  • GBP 5.1109zł 0.28%
  • EUR 4.2502zł 0.24%
  • CHF 3.9921zł 0.17%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Wyprzedaż garażowa stała się już lokalną tradycją
   XI Dzień Historyka na UMCS
   Botaniczna Piątka Lublin – edycja wiosenna
   Zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   Bezpłatne Warsztaty Cheerleadingu! Przyjdź, spróbuj!
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.