690 680 960

Mariusz Błaszczak: „Mamy do czynienia z wojną hybrydową, atakiem na Polskę”

W poniedziałek na granicy polsko-białoruskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Szef resortu obrony przekazał, że zwiększy się liczba żołnierzy na granicy, wkrótce zaś rozpocznie się budowa specjalnego płotu.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zorganizował w poniedziałek konferencję prasową przy granicy polsko-białoruskiej. Szef resortu obrony podziękował żołnierzom za ich służbę na polsko-białoruskiej granicy.

– Przyjechałem tu z dwóch powodów. Po pierwsze, chciałem podziękować żołnierzom za ich służbę na granicy. Te podziękowania są zasadne zwłaszcza wtedy, gdy żołnierze Wojska Polskiego są atakowani. Drugi powód to przedstawienie opinii publicznej decyzji o wzmocnieniu granicy. Zostanie zbudowany płot wzdłuż zasieków, które okazały się zbyt słabe. W tym tygodniu rozpoczną się pracę nad budową płotu o wysokości ponad 2 m. Będzie stanowił solidną zaporę – powiedział Mariusz Błaszczak.

Minister dodał, że niebawem zostanie podwojona liczba żołnierzy na polsko-białoruskiej granicy do dwóch tysięcy.

– Są to działania, które zapewnią Polsce bezpieczeństwo. Wzmacniamy granicę państwa, zarówno jeśli chodzi o ogrodzenie, jak również żołnierzy, którzy wspierają Straż Graniczną – dodał szef MON.

Mariusz Błaszczak odniósł się również do słów, które padły wczoraj na antenie telewizji TVN. Chodzi o wypowiedź Władysława Frasyniuka na temat żołnierzy.

– Wczoraj miało miejsce haniebne zdarzenie, gdy jedna z gwiazd TVN-u w sposób urągający wszelkim normom zaatakowała żołnierzy Wojska Polskiego. Podpisałem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – dodał szef resortu obrony.

(fot. MON)

43 komentarze

  1. @Redakcja
    Co konkretnie powiedział pan Frasynkiuk?
    Nie każdy ogląda telewizję.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej