690 680 960

Manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. „Nie damy się wyprowadzić z Unii Europejskiej” (zdjęcia, wideo)

W niedzielę w Lublinie odbyła się manifestacja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji Region Lubelski. Uczestnicy protestowali przeciwko polityce PiS na forum Unii Europejskiej.

W niedzielę przed lubelskim Ratuszem spotkało się około 50 osób na manifestacji zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji Region Lubelski. Jak informują organizatorzy, chcieli w ten sposób pokazać sprzeciw wobec, jak mówią, wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej.

– Pokażmy, że nie damy się wyprowadzić z Unii! Mówimy NIE niszczeniu relacji z Unią Europejską, TAK – dla wspólnych wartości: wolności, równości, praworządności. Rząd do dymisji – my zostajemy! Jesteśmy Europą! – to główne hasła KOD w ramach protestu.

Podczas manifestacji trwającej niespełna godzinę przemawiało kilka osób, zaś na koniec policjanci wylegitymowali uczestników zgromadzenia. Podobne protesty odbyły się w całym kraju.

Komitet Obrony Demokracji, w ramach tego protestu opublikował List otwarty do współobywateli i instytucji Unii Europejskiej, w którym czytamy m.in., że Komitet Obrony Demokracji domaga się natychmiastowej dymisji rządu „Prawa i Sprawiedliwości“. Oczekuje również od wszystkich demokratycznych sił nie tylko oporu wobec jego antyeuropejskich działań, ale również dalszych koniecznych i bardzo zdecydowanych kroków, które zatrzymają destrukcję demokracji i praworządności nie tylko w naszej ojczyźnie, ale i w całej Unii Europejskiej, bowiem nigdy w Rzeczypospolitej Polskiej nie było i nie będzie zgody – nas Obywateli i Obywatelek – na takie bezprawne, pozbawione akceptacji społecznej działania.

– Jako obywatele i obywatelki Unii Europejskiej jesteśmy zbulwersowani planami rządu naszego kraju. Ten rząd i stojąca za nim parlamentarna większość pokazuje, że nie jest rządem obywateli Polski, a jego polityka jest skrajnie antyeuropejska. W zaistniałej sytuacji Komitet Obrony Demokracji jako laureat Europejskiej Nagrody Obywatelskiej nie może milczeć, gdyż owo wyróżnienie rozumiemy przede wszystkim jako zobowiązanie wobec naszego kraju jak i Europy oraz łączących nas wartości – pisze liście KOD.

 

(fot. lublin112.pl)

73 komentarze

 1. Kolega Obrania Du..!

 2. Duża frekwencja 😁 hehe

 3. Może polonistyki nie kończyłem ale „weto” z plakatu powinno być chyba przez „V”. A to kod był czy strajk kobiet i lgbt bo wszystkie ich znaki rozpoznawcze było widać.

  • Pioter, a czy ,,dość dyktatury kobiet” mówi ci to coś?

   • No i co wy chcecie przez to pokazać? Bo na razie to PiS ich polityka pokazuje jedynie, ze bliżej nam do wschodnich sąsiadów i ideologii zakończonej w tym Polsce 30 lat temu niż do prawa i sprawiedlowiści, demokracji którą powinni bronić, a nie tłamsić tak jak obecnie to się dzieje.
    Ci wszyscy co tak się zachwycają, że „za komuny to było” może liczą, że ta komuna wróci… nie nie wróci, nie w takiej formie jak kiedyś, czekać tylko jak obudzicie się z ręką w nocniku, jak zresztą już kilka razy w tym roku to było. Zaraz zresztą polecą wnioski o zniesienie obywatelstwa polskiego przez Polaków pracujacych za granić.

 4. Obserwator polityczny

  Jak by przeczytali traktat stowarzyszeniowy UE to by barany wiedziały że nikt nie może wyrzucić kraju który wszedł do Eurokolchozu. By opuscic ten lewacki w chwili obecnej przebytej należy przeprowadzić referendum i to obywatele podejmują decyzję większościową ilością głosów. Ten sam manewr stosują kolchozoentuzjasci którzy straszą resztę społeczeństwa wyrzuceniem z Lewaunii.

 5. Widać że ta akcja cieszy się ” wielkim ” poparciem społecznym. Buachacha

 6. Niezidiociały mimo bulu

  Odnoszę wrażenie, że nie wszyscy udziałowcy wiedzą o co wyją . Typowa gimbaza w akcji .

 7. 1 zdjęcie – na palcach jednej ręki można policzyć 🙂

 8. W Abramowicach są wolne miejsca.

 9. szalone tłumy 😀

 10. buahahaha wyszło pięciu lewaków na ulice żeby zrobić gu….burze a redakcja nie majaca o czym pisac napisała o manifestacji okolo 50 osobowej…… ludzie wezcie sie za konkretna robote a nie zachwile własne nieróbstwo znowu bedziecie zwalac na covid…

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas