Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mandaty i wnioski do sądu w całym regionie za naruszenie przepisów dotyczących zakazu gromadzenia się i przemieszczania

Policjanci z garnizonu lubelskiego w całym regionie ukarali wiele osób mandatami, a także sporządzili wnioski do sądu o ukaranie. Wszystkie te działania mają związek z niestosowaniem się do zakazów i obostrzeń związanych z przestrzeganiem zasad dotyczących stanu epidemii.

W cały regionie trwają wzmożone działania policjantów i żołnierzy mające na celu egzekwowanie przestrzegania nowych obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Niestety nie wszyscy stosują się do zasad wprowadzonych w związku ze stanem epidemii.

Janów Lubelski

Janowscy policjanci interweniowali w stosunku do dwójki młodych osób, które motocyklem przyjechały nad zalew w Janowie Lubelskim, aby pospacerować. Spacerujących zauważyli policjant oraz żołnierz WOT, którzy w tym czasie mieli tam służbę. Wobec obojga zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Z kolei w miejscowości Batorz grupa osób paliła w zagajniku ognisko. Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani mandatami karnymi.

O tych przypadkach naruszenia przepisów dotyczących zakazu zgromadzeń i przemieszczania się dodatkowo zostaną powiadomione służby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim.

Krasnystaw

Krasnostawscy policjanci wspierani przez żołnierzy, funkcjonariuszy straży miejskiej i straży leśnej patrolowali ulice, parki, tereny zielone, akweny wodne, a także tereny lasów i parków. Wszystko po to, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa i reagować na każde przypadki łamania zasad określonych nowymi przepisami.

Mundurowi nałożyli 14 mandatów karnych. W większości przypadków chodziło o złamanie zasad dotyczących poruszania się na terenach rekreacyjnych oraz gromadzenia się, kilka osób zostało ukaranych za to, że ich pociechy nie mając jeszcze skończonych 18 lat, bez nadzoru chodziły po ulicy.

Łęczna

Łęczyńscy policjanci wspierani przez żołnierzy WOT kontrolowali trasy prowadzące nad jeziora. Policjanci zatrzymywali do kontroli drogowej pojazdy i pytali o cel wyjazdu poza miejsce zamieszkania. Osoby, które nie zastosowały się do aktualnych obostrzeń dotyczących przemieszczenia się wyłącznie w celach bytowych, zawodowych i zdrowotnych zostały ukarane mandatami karnymi i obligowani byli do powrotu do domu.

W sobotę i niedzielę policjanci z Łęcznej ujawnili 44 przypadki naruszenia przepisów dotyczących zakazu zgromadzeń i przemieszczania się. Za złamanie obowiązujących przepisów grozi wysoka grzywna nałożona przez funkcjonariuszy policji oraz kara administracyjna.

Zamość

W działaniach policjantów z Zamościa cały czas wspierają żołnierze 25 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Zamościu oraz strażnicy Straży Miejskiej w Zamościu. W miniony weekend policjanci w takich sytuacjach interweniowali w stosunku do ponad 60 osób. W większości przypadków interwencje kończyły się ukaraniem mandatem karnym. W pozostałych – zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu.

Czterech mieszkańców gminy Zwierzyniec spotkało się by wspólnie biesiadować przy ognisku. Za naruszenie przepisów dotyczących przemieszczania się osób z wyjątkiem określonych sytuacji, w stosunku do mężczyzn zostanie sporządzony wniosek do sądu.

Z kolei pięciu mieszkańców Zamościa spotkało się, aby wspólnie spożyć alkohol. W czasie spotkania nie tylko w mieszkaniu zachowywali się bardzo głośno zakłócając spoczynek nocny innym mieszkańcom bloku, ale również wychodzili na klatkę schodową i tam hałasowali używając słów wulgarnych.

O osobach, które w sposób rażący naruszyły wprowadzone ograniczenia dodatkowo został powiadomiony sanepid, który w ramach swoich uprawnień może nałożyć karę administracyjną.

Biała Podlaska

Także na terenie powiatu bialskiego policjanci wspólnie z innymi służbami prowadzili działania, mające na celu sprawdzanie przestrzegania przez mieszkańców powiatu przepisów ograniczających swobodne poruszanie się i zachowanie zgodne z zasadami izolacji. Od piątkowego popołudnia policjanci ukarali mandatami 30 mieszkańców powiatu, którzy rażąco je naruszyli. W 10 przypadkach skierowane zostaną wnioski o ukaranie da sądu.

Dotyczyły one przede wszystkim gromadzenia się, ale także poruszania bez osoby dorosłej. Wczoraj około godz. 17.00 dyżurny Komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy osób przebywających w rejonie rzeki. Do zdarzenia dojść miała w miejscowości Kijowiec. Policjanci, potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastali grupę ośmiu osób, która urządziła tam sobie spotkanie towarzyskie przy grillu. Wszystkie osoby ukarane zostały mandatem karnym w związku z popełnionym wykroczeniem.

Opole Lubelskie

W niedzielę około godziny 16:00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Poniatowa grupa ludzi przebywa na boisku, gdzie pomimo zagrożenia rozgrywają mecz piłki nożnej.

Policjanci patrolujący powiat, którzy pojechali na miejsce już z daleka zobaczyli 8 młodych mężczyzn beztrosko grających w piłkę. Na widok radiowozu uczestnicy rozgrywek uciekli w różnych kierunkach pozostawiając na miejscu motocykl marki Honda, samochody osobowe marki Audi oraz Opel Astra, a także ubrania wśród których znajdowały się dowody osobiste należące do 19–letniego mieszkańca Lublina oraz 20–latka z gm. Poniatowa.

Policjanci ustalają personalia pozostałych uczestników spotkania. Teraz młodzi ludzie będą musieli wytłumaczyć się z tego dlaczego postępując wbrew przepisom dotyczącym zachowania w czasie epidemii, narażają życie i zdrowie swoje, ale również najbliższych.

W podobnie bezmyślny sposób w trakcie minionego weekendu aż 21 mieszkańców powiatu łamało przepisy. W stosunku do 12 z nich policjanci przesłali informacje do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

(fot. Policja)

49 komentarzy

  1. MuchoZole do roboty, bo Polska zbankrutuje.

  2. Zdjęcie z artykułu jest trochę mylące, bo jeździć na rowerze można, tylko trzeba pamiętać aby robić to w pojedynkę.

  3. Buraki na tyłku wysiedzieć nie mogą w większości państw europejskich jest zakaz wychodzenia z domu.

  4. Jak ludzie zobaczą że to atak na ich wolność i swobodę do którego jest pretekstem wirus, który nawet nie jest śmiertelny to zaczną z okien w radiowozy rzucać kamieniami. Zobaczcie jak za wszelką cenę nawet łamiąc prawa konstytucyjne odbierają nam wolność w imię naszego dobra. Prości ludzie dostali dodatkowe uprawnienia i teraz robią co im się podoba jak za komuny. Nawet nie wiedzą w jakiej są czarnej d….. Jak nie będą chcieli strzelać do protestujących Polaków a protesty wkrótce się zaczną to zostaną zastrzeleni przez wojska amerykańskie.

  5. Racja.
    PRZERWAĆ panikę na jeden tydzień
    (społeczeństwo polskie wredne-twarde-ukochane), zobaczymy, kto kogo promuje.