Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mandat i punkty karne za potrącenie rowerzysty

Wczoraj na jednej z ulic Parczewa doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem trafił do szpitala na badania.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Kolejowej w Parczewie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty przez pojazd osobowy. Na miejscu, oprócz mundurowych, interweniował zespół ratownictwa medycznego.

Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem marki Toyota włączając się do ruchu miał do pokonania drogę dla rowerów. Nie upewniając się, czy może swobodnie wykonać ten manewr, wyjechał wprost przed koła rowerzyście, który z dużym impetem uderzył w bok pojazdu.

Kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierujący toyotą, mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda jak i 35-letni rowerzysta byli trzeźwi.

Kierowca pojazdu osobowego za spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Na konto 29-latka trafiło też 6 punktów karnych.

(fot. Policja Parczew)

4 komentarze

  1. Do tego jeszcze odszkodowanie/zadość uczynienie dla poszkodowanego. Z OC, czy z własnej kieszeni. Bo naprawa uszkodzonego pojazdu to z OC będzie.

  2. Najgorsze w naszym kraju jest to że za nieudolnego urzędnika który wyznaczył tam ścieżki rowerowe i pozbawił ludzi chodnika odpowiadać na kierowca. Brak słów.

  3. 500 zł za usiłowanie zabójstwa? pojechany kraj