Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mamy kolejną drogę ekspresową

Od czwartkowego popołudnia droga Lublin – Piaski jest już formalnie drogą ekspresową. Zniknęły również ograniczenia prędkości.

W czwartek Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego podpisał pozwolenie na użytkowanie z prędkością 120 km/h drogi z Lublina do Piask. Dzięki temu województwo lubelskie formalnie uzyskało drugi już odcinek drogi ekspresowej. Oddana pod koniec ubiegłego roku trasa, łącznie z obwodnicą Piask ma ponad 16 kilometrów a jej przebudowa kosztowała 400 milionów złotych.

Pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad praktycznie od razu po uzyskaniu zezwolenia zmienili oznakowanie na tej trasie, zdejmując znaki ograniczające prędkość. Ze względu na bezpieczeństwo pozostały jednak ograniczenia na początku i końcu trasy, tam gdzie kierowcy wjeżdżają i zjeżdżają z drogi ekspresowej. W tych miejscach kierowcy mogą poruszać się z prędkością do 100 km/h.

Po oddanym do ruchu pod koniec maja 24-kilometrowym odcinkiem S17 od węzła Kurów Zachód do węzła Jastków jest to już drugi odcinek drogi ekspresowej w województwie lubelskim. Łącznie kierowcy mają do dyspozycji ponad 40 kilometrów nowych i szybkich dróg. Jednak jeszcze w tym roku ta liczba się zwiększy. Jesienią ma być oddany do użytku odcinek S17 od węzła Jastków do węzła Sławinek. Zaś wiosną 2014 roku dwa odcinki obwodnicy Lublina. Wtedy ilość dróg ekspresowych zwiększy się o kolejne ponad 30 kilometrów.

Komentarze wyłączone

Z kraju