Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Majówka nad jeziorami: Ośrodki wczasowe gotowe na przyjęcie gości

Przez ostatnie kilka dni nad jeziorami trwały przygotowania do przyjęcia gości. Długi weekend majowy to tradycyjnie początek sezonu wypoczynkowego nad wodą.

Ostatnie remonty, sprzątanie domków, wodowanie sprzętu pływającego, czyszczenie plaży – tak wyglądały ostatnie dni nad jeziorami w naszym regionie.

Praktycznie wszędzie trwały gorączkowe przygotowania do przyjęcia turystów w czasie długiego, majowego weekendu. Pomimo, że przedłużająca się zima opóźniła zaplanowane prace, to jak nam tłumaczono, dzięki wielkiemu wysiłkowi, większość ośrodków jest gotowych na przyjęcie gości. – Nie udało się przygotować wszystkich domków, jednak ponad połowa jest gotowa do zamieszkania – mówi pracownica jednego z ośrodków nad jeziorem Firlej. Nie zapowiadają rewelacyjnej pogody więc tłumów raczej się nie spodziewamy, lecz są już rezerwacje- dodaje.

Otwarte będą za to prawie wszystkie bary, sklepy i punkty gastronomiczne. To tutaj będzie najwięcej klientów w ten weekend, dlatego wszędzie widać ostatnie przygotowania. Przywożone jest zaopatrzenie, sprawdzane są po zimowym przestoju sprzęty kuchenne oraz robione porządki. – Wszystko musi być na błysk – śmieje się jedna z kobiet czyszcząca frytkownicę. Sanepid lubi robić kontrole zaraz na początku sezonu i lepiej im nie podpaść, gdyż będą później wracali co chwila – wyjaśnia.

Specjalne oferty przygotowały też ośrodki wypoczynkowe. W niektórych, ceny noclegów na majowy weekend, zostały obniżone nawet o połowę. Inne dorzucają gratis możliwość bezpłatnego korzystania ze sprzętu pływającego. Wszystko po to aby przyciągnąć jak najwięcej gości.

Komentarze wyłączone

Z kraju