Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Mają po 16-lat i już 11 zarzutów na koncie

Za kradzieże z włamaniem, kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe odpowiedzą dwaj nieletni z gminy Niemce. 16-latkowie w ręce policjantów wpadli wczoraj rano. Kryminalni udowodnili im łącznie 11 przestępstw.

-Do włamań i kradzieży dochodziło na terenie gminy Niemce pod koniec ubiegłego roku. Sprawcy włamywali się do garaży oraz budynków gospodarczych, wykorzystując słabe zabezpieczenia, bądź ich brak. Kradli głównie piły spalinowe, elektronarzędzia, złom i elementy miedziane. To wszystko co później dało się sprzedać. Szacowana wartość strat sięgnęła ponad 5 tysięcy złotych – informuje sierż. Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

-Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu Policji w Niemcach. Wczoraj wspólnie z kolegami z Wydziału ds. Nieletnich KMP w Lublinie zatrzymali dwie osoby. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy przestępstw dopuścili się dwaj nieletni w wieku 16 lat. Mieszkańcy gminy Niemce. Policjanci podczas przeszukania domu jednego z nich odnaleźli i zabezpieczyli cztery krzaki konopi indyjskich. Ukryte były w szafie, która została specjalnie do tego celu przygotowana. Policjanci udowodnili im również posiadanie marihuany – dodaje sierż. Kamil Gołębiowski.

Nieletni usłyszeli łącznie 11 zarzutów. Udowodniono im 6 kradzieży z włamaniem i kradzieży do budynków gospodarczych i garaży oraz 5 przestępstw narkotykowych. Przyznali się do wszystkich zarzucanych im czynów. Wyjaśnili, iż kradli, ponieważ chcieli zarobić.

O dalszym losie 16-latków zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

3 komentarze

  1. Kradli bo chcieli zarobić. Tłumaczenie logiczne, a ile „zarobili” pewnie się nie dowiemy. Jak w większości takich spraw.

  2. Powinni być traktowani jak dorośli. Tyle włamań i kradzieży, skoro byli w stanie tego dokonać, to raczej należy uważać, że to dorośli ludzie. Inaczej będzie to wyglądało tak: http://www.eporady24.pl/postepowanie_przed_sadem_rodzinnym,pytania,6,199,6914.html Czyli niewiele się zmieni…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo