Kraśnik: Ma trzy dożywotnie zakazy kierowania. Doprowadził do kolizji z radiowozem

W czwartek w Kraśniku doszło do zderzenia auta dostawczego z radiowozem. Jak się okazało sprawca kolizji ma 3 dożywotnie zakazy kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Kraśniku na skrzyżowaniu ul. Przechodniej z ul. Jagiellońską. Kierujący pojazdem dostawczym, 52-letni mieszkaniec kraśnika, doprowadził do zderzenia z radiowozem.

– Kierujący oplem na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Nie zatrzymał się widząc nadjeżdżający drogą z pierwszeństwem oznakowany pojazd policyjny i uderzył w tył samochodu uszkadzając zderzak i kierunkowskaz. Na szczęście prędkość samochodów nie była duża i żadna z osób znajdujących się w pojazdach nie odniosła obrażeń – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnej bazie okazało się, że dawno temu zostało mu zatrzymane prawo jazdy i ma on 3 aktywne, dożywotnie zakazy kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości.

– Tym razem mężczyzna był trzeźwy. Za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd zgodnie z obowiązującym prawem mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Poniesie również koszty naprawy uszkodzonego radiowozu – wyjaśnia st.asp. Janusz Majewski.

2017-01-27 14:16:58
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

25 komentarzy

  1. Znowu patologia wymiaru sprawiedliwości

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew