Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ma to być impreza kolarska na najwyższym poziomie. Trwają przygotowania do Sosnowica Cross MTB Maraton

Na początku września w Sosnowicy w powiecie parczewskim odbędzie się impreza kolarska dla tych, którzy uwielbiają jazdę rowerem w terenie. Oprócz samego wyścigu przygotowane zostanie miasteczko zawodów, w którym każdy spędzi miło czas.

Trwają przygotowania do całkowicie nowej imprezy kolarskiej w naszym regionie. Celem organizatorów, którymi są Włodzimierz Oberda Prezes Parczewskiej Grupy Rowerowej oraz Paweł Blicharski właściciel portalu dla kolarzy „Wysportowani”, jest stworzenie niepowtarzalnego wyścigu, który zostanie zapamiętany na lata, a zadowoleni uczestnicy również w przyszłym roku zameldują się na starcie. Wydarzenie skierowane jest do pasjonatów MTB, gdyż trasa nie będzie należała do łatwych. Ma być najeżona kłodami, na kilku odcinkach naniesiona zostanie woda, będą też miejsca nieprzejezdne, trudne do pokonania nawet pieszo.

Imprezę zaplanowano na sobotę 7 września 2019 roku w Sosnowicy w powiecie parczewskim. Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse, uzależnione od wieku oraz wytrenowania. Najkrótszy ma 13 km, średni 26 km a najdłuższy 39 km. Nie zapomniano również o najmłodszych, którzy dopiero wkraczają w świat kolarstwa. Dla dzieci do lat 6 został przewidziany wyścig mikro, którego trasa liczyć będzie 200 metrów.

Jak zapewniają organizatorzy, ich nastawienie jest takie, aby wydarzenie było przygotowane na jak najwyższym poziomie. Przede wszystkim postawiono duży nacisk na jakość trasy, którą będzie ciężko napotkać gdziekolwiek indziej. Kolejną, nie mniej ważną sprawą, jest atmosfera. W miasteczku zawodów każdy spędzi miło czas, nie tylko osoby czekające na swoich najbliższych. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody doceniające wysiłek jaki włożyli w pokonanie trasy, nie zabraknie też smacznych posiłków regeneracyjnych.

Dodatkowo o wyścigu ma być głośno nie tylko w naszym regionie, lecz także w innych województwach. Wszystko po to, aby na starcie pojawiło się jak najwięcej fanów kolarstwa. Zwłaszcza że okolica zachęca, aby zatrzymać się w niej na dłużej. Po imprezie warto wybrać się do Poleskiego Parku Narodowego, nad jezioro Białka, Zagłębocze czy też Piaseczno, można będzie skorzystać również z kręgielni i parku linowego w Białce, wziąć udział w spływie kajakowym czy też odwiedzić Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego lub Dworek Kościuszki w Sosnowicy.

Rejestracja uczestników już się rozpoczęła, można jej dokonywać TUTAJ. Organizatorzy na bieżąco będą również publikować informacje o wyścigu na profilu na Facebooku.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Ma to być impreza kolarska na najwyższym poziomie. Trwają przygotowania do Sosnowica Cross MTB Maraton

Ma to być impreza kolarska na najwyższym poziomie. Trwają przygotowania do Sosnowica Cross MTB Maraton

(fot. materiały organizatorów – nadesłane)

4 komentarze

 1. Mam nadzieję, że nie wyjadą na drogi tylko będą śmigać po lasach.

  • I tak jest to możliwe dzięki temu

   Ja mam nadzieję że nie będą jeździć po chodnikach.

 2. pieszy, rowerzysta, kierowca

  Spokojnie lubelaki – to jest tak daleko od waszej metropolii, że na pewno nie będzie wam przeszkadzało jak wyjadą nawet peletonem na ulicę.
  Czemu w Polsce jest takie wieśniactwo kulturowe??? Pojedźcie za granicę: Włochy Niemcy Austria Czechy – zaobserwujecie jak tam WSZYSCY RAZEM korzystają z infrastruktury drogowej i wzajemnie się szanują a nawet rowerzyści i piesi mogą więcej niż zmotoryzowani.

  Chcesz zapierda**ć?? – jedź na ekspresówkę albo autostradę, jedziesz przez wieś w regionie turystycznym poza miastem – daj odpocząć i korzystać z życia innym.

 3. Szkoda, że w okolicach lubelskiego zalewu nic się nie dzieje! :/ Tylko biegi urządzają kilka razy do roku, a takie fajne ścieżki pod maraton MTB…

Z kraju