Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie kontroli posługiwał się dokumentami kolegi

W trakcie kontroli drogowej mężczyzna kierujący volkswagenem okazał policjantom dokumenty nalężące do jego kolegi. 48-latek posiadających zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych myślał, że w ten sposób przechytrzy mundurowych.

W poniedziałek przed godziną 13.00 w Lubyczy Królewskiej w powiecie tomaszowskim, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Crafter.

W trakcie legitymowania, mężczyzna okazał dowód osobisty i prawo jazdy, w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Dane, które podał, policjanci sprawdzili w policyjnym systemie. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła jednak rozbieżność wizerunku osoby ze zdjęć w dokumentach z osobą legitymowaną.

48-letni mieszkaniec Zamościa upierał się, że jest osobą, za którą się podaje, jednak ostatecznie przyznał, że dokumenty i samochód, którym kierował, nie należą do niego. Podczas kontroli podał dane kolegi, ponieważ liczył, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności za jazdę wbrew trzyletniemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za niestosowanie się do zakazu i posługiwanie się cudzym dokumentem, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Za złamanie zakazu powinno być nie 'do 5 lat’ ale ’ od pół roku do trzech lat’.

  2. ale przynajmniej trzezwy byl:D

Z kraju

Sport