Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z Lublina do Wrocławia samolotem. Ruszyło połączenie Eurolotu

Dzisiaj po południu z lubelskiego lotniska wyleciał pierwszy samolot do Wrocławia. Loty będą wykonywane cztery razy w tygodniu.

We wtorek, w lubelskim Porcie Lotniczym, odbyła się inauguracja nowego połączenia obsługiwanego przez linie lotnicze Eurolot. Pierwszy samolot z Lublina do Wrocławia wystartował przed godziną 17-tą. Jest to drugie po Gdańsku, krajowe połączenie z lubelskiego lotniska, firma liczy na to, że będzie ono tak samo popularne wśród pasażerów, jak to nad morze.

-Liczymy, że zainteresowanie pasażerów połączeniem do Wrocławia będzie tak samo duże, jak z Lublina do Gdańska – tłumaczyła Karolina Bursa, z Eurolotu. – Połączenie na trasie Wrocław–Lublin–Wrocław będzie wykonywane cztery razy w tygodniu, we wtorki, czwartki, piątki oraz niedziele. Podróż potrwa niecałą godzinę – dodała Karolina Bursa. Pasażerowie będą korzystać z 78-miejscowego samolotu Bombardier.

Wylot z Lublina będzie się odbywał o różnych godzinach, wtorki o 16.55, czwartki o 17.15, piątki o 14.10 zaś w niedziele o 11.25. Rozkład został dopasowany do odlotów z wrocławskiego lotniska Dzięki temu pasażerowie będą mieli możliwość dokonania tam przesiadek na połączenia m.in. do Amsterdamu, Brukseli czy Paryża.

Bilet w jedną stronę kosztuje od 129 złotych. Dla porównania przejazd tej trasy pociągiem kosztuje 69 złotych, jednak zajmuje 9,5 godziny, autobusem PKS za 62 złote dojedziemy w 8,5 godziny, zaś jadąc busem za bilet zapłacimy 62 złote a we Wrocławiu będziemy po 8 godzinach.

Z Lublina do Wrocławia samolotem. Ruszyło połączenie Eurolotu
Z Lublina do Wrocławia samolotem. Ruszyło połączenie Eurolotu

(fot. Arkadiusz Wójtowicz)
2014-06-24 20:07:37

17 komentarzy

 1. A gdzie w Lublinie jest lotnisko? To jest lotnisko w Świdniku, Air Port Lublin w Świdniku więc jak już to ze Świdnika do Wrocławia

  • Biedny człowiek ze Świdnika którego uraziło to, że mamy Airport Lublin dla lubelszczyzny a nie Airport Świdnik.. Kiedyś Świdnik będzie dzielnicą Lublina

   • Owszem Airport Lublin ale w Świdniku więc latamy ze Świdnika do Wrocławia o to tu chodzi a jak się nazywa port to w tym przypadku nie ma znaczenia. Po za tym latać może każdy nawet i obcy, lotnisko jest dla ludzi a nie dla regionu, owszem region na tym korzysta a zwłaszcza ekonomia ale to inny temat.

    • Mylisz się 🙂 Nazwa istotna 🙂 Np w Rzeszowie lotniska nie ma, tylko jest w Jasionce ale nazwa lotniska to Rzeszów bo to dla miasta Rzeszów ogólnie jest lotnisko i też formułuje się jako loty z Rzeszowa i do Rzeszowa a u nas Lotnisko dla Lublina jest w Świdniku i mówimy że latamy z Lublina i do Lublina.

  • debilu spytaj doroslych

 2. już nie podwyższaj wartości twojej wsi 😀

  • Ze wsi to ty możesz być bu***u. Ból d**y że nie masz u siebie lotniska? haha i „nie podwyższam wartości twojej wsi” naucz się pisać.

 3. Hehe, ambicja prowincjonalna się odezwała 😀

  • Dokładnie, prowincja się burzy 😀

  • kozaki z Lublina co mocni w komentarzach a jak przyjdzie co do czego to pojedziecie do Świdnika na lotnisko 😀

   • Pobijesz Lublinian? jakoś w to wątpię mocno…

    • Idź spać bo już pora dla ciebie, gdzie on napisał że chce kogoś bić? Widać że gówniarz z ciebie i nic innego nie masz w głowie. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

 4. Wy chyba nigdy ***** wsi nie widzieliście jak piszecie że Świdnik to wieś, żal dzieci w tych czasach, szkoła się kończy i tak piszą pierdoły.

 5. Jak zwykle Hamburg „kocha” sie z Laswegas .Tylko po kiego ??? Każdy z nas gdzieś mieszka ( no chyba że pod mostem ) i gdzieś indziej ma przyjaciół i znajomych,rodziny po kiego się cały czas szarpać ? Tak jak Lublin w stosunku do Warszawki to dziura zabita dechami tak i Świdnik do Lublinka to wioska a jakiś pścimów dolny do Świdnika to wieś.Wielkość nie świadczy o inteligencji.

 6. A samolotem do Wrocławia ile lot zajmuje czasu? 🙂 Bo to już nie zostało podane 🙂

 7. Lotnisko Lublin, Stacja kolejowa „Świdnik-Lotnisko” umiejscowione we Franciszkowie – gmina Mełgiew koło Świdnika… wszystko na temat!